stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

28. Lato Teatralne: Nula Stankiewicz & Janusz Strobel - "Tak młodo jak teraz" koncert

Nula Stankiewicz & Janusz Strobel - "Tak młodo jak teraz"

jazz - koncerty w Trójmieście


Tworzą niesamowity duet.


Ona - subtelna i klimatyczna, śpiewa piękną barwą i znakomicie przekazuje sens wykonywanych utworów. Każdy, kto choć raz zetknął się z tą Nulą Stankiewicz wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Nula mówi o sobie: "Nie, nie jestem piosenkarką jazzową" - ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku.On - wirtuoz gitary. Komponuje piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku. W koncercie "Tak młodo jak teraz" zabrzmią zarówno piosenki Janusza Strobla, jak również wybrane i ulubione piosenki obojga Artystów.

Nula Stankiewicz - artystka wcześniej występująca jako Anna Stankiewicz, znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka konkursów poezji śpiewanej. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. W 2013 r. wspólnie stworzyli dwupłytowy album "Strobel Kofta Wołek", którego nakład wyczerpał się niemal natychmiast. Płyta została wznowiona w formie jednopłytowego albumu pt. "Wybrane". Nula Stankiewicz w swoim dorobku fonograficznym ma również udział w płycie "Patroni Europy i Polski. Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie" (2009) oraz "W hołdzie wolności" (2015). W 2017 r. ukazał się najnowszy album artystki "Byle nie o miłości" z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Po blisko dwustu koncertach z tym repertuarem Nula stworzyła koncert poświęcony Jonaszowi Kofcie, prezentowany z ogromnym powodzeniem. Obecnie artystka pracuje nad nowym albumem oraz prowadzi działalność koncertową. Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności w połączeniu z jazzowymi aranżacjami wykonywanych utworów. Ta kompilacja to znak firmowy artystki. Od 2017 r. jest dziennikarką Polskiego Radia RDC, prowadząc w nim - cieszące się dużą popularnością - programy autorskiej.

Janusz Strobel - jeden z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej, kompozytor, aranżer. Urodził się w Gdańsku w znanej muzycznej rodzinie. Karierę rozpoczął w trójmiejskich zespołach jazzowych. W 1970 r. wraz z Henrykiem Alberem stworzył legendarny Duet Gitar Klasycznych Alber-Strobel, który wkrótce został laureatem festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, tym samym rozpoczynając szeroką działalność koncertową. Założyciel wielu formacji muzycznych, obecnie lider zespołu Janusz Strobel Trio. Współtwórca kilkudziesięciu płyt, w których wziął udział jako kompozytor, aranżer czy instrumentalista. Jest kompozytorem pięknych polskich piosenek, które tworzą kanon polskiej muzyki rozrywkowej. W 2005 r. został odznaczony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W 2010 r. Rada Miasta Stołecznego Warszawy, w uznaniu zasług dla Stolicy Rzeczpospolitej Polskiej, przyznała Januszowi Stroblowi Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy. W 2013 r. i 2016 r. za całokształt twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W 2019 r. odznaczony prestiżową Honorową Perłą w kategorii Kultura Polish Market. W tym samym roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Obecnie Artysta tworzy muzykę na potrzeby filmu i teatru, komponuje na gitarę klasyczną z orkiestrą, pisze piosenki, prowadzi szeroką działalność koncertową oraz pracuje nad kolejnymi płytami.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Cykl "Gdańsk według..." doczekał się 5 zeszytów. Komu, jak dotąd, nie poświęcono książki w tym cyklu?