stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

28. Lato Teatralne: Mirosław i Magdalena Czyżykiewicz - "PIANO" koncert

Mirosław i Magdalena Czyżykiewicz - "PIANO"
Mirosław Czyżykiewicz połączył brzmienie swojej lutniczej gitary Teryksa z gitarą elektryczną swojej żony, Magdaleny.


poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Razem stworzyli muzykę do tekstów wybitnych autorów i poetów, m.in. Jacka Bończyka, Jonasza Kofty, Josifa Brodskiego w przekładzie Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza oraz ukochanej poetki Magdaleny - Anny Andriejewny Achmatowej - w przekładzie Zbigniewa Dmitrocy. Oprawą słowną zajęli się również znakomici: Grzegorz Tomczak, Antoni Muracki i Grzegorz Walczak. Swój twórczy wkład dołożył także Piotr Bukartyk.

Płyta "PIANO" ukazała się 30 czerwca, a w Sopocie usłyszymy koncert premierowy. To materiał muzyczny o ludzkich emocjach, relacjach i... miłości. Refleksyjny i klimatyczny, a jednocześnie z typowym dla tej pary "zadziorem" - nie tylko za sprawą gitary elektrycznej Magdy, ale przede wszystkim dzięki szczególnemu brzmieniu głosu Mirka. Mamy przyjemność podziwiać wyjątkowe połączenie twórczości Mirka i Magdaleny, próbę syntezy pierwiastka męskiego i żeńskiego. Jest to owoc ich wspólnej pasji oraz pracy na przestrzeni ostatnich lat.

Album "PIANO" posiada niezwykłą historię jego tworzenia, a każda kompozycja muzyczna, dźwięk i aranżacja - pewne konkretne znaczenie i małą, osobistą opowieść. Artyści założyli i zbudowali własne studio nagrań w pracowni mieszczącej się w ich domu. Zyskali dzięki temu pełną przestrzeń i swobodę tworzenia, co ma swój oddźwięk w brzmieniu stworzonych utworów.

Pierwsze utwory znalazły się na playliście Spotify New Music Friday Polska wśród najciekawszych nowości. Jeden z nich uzyskał łącznie ponad 40 tys. odsłon internautów w niecałe 3 tygodnie od jego wydania, co - jak twierdzą artyści - w kontekście tego specyficznego rodzaju muzyki jest sukcesem.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jedna z najbardziej unikalnych w Polsce kolekcji zbiorów archeologicznych, pochodząca z Afryki, zawiera...?