• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

28. Lato Teatralne: Mika Urbianiak & Victor Davis - "ArtPop" koncert (2 opinie)

Mika Urbianiak & Victor Davis - "ArtPop" - koncert Pop, elektronika, rap, RnB.

pop - koncerty w Trójmieście


Hipnotyzujący głos Miki, świeże aranżacje Victora.
Elektryczna mieszanka wybuchowa!


Mika Urbaniak to autorka tekstów i muzyki, jest profesjonalnym muzykiem od 13. roku życia. Skomponowała swój pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory tworzy i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów i ikony jazzu - Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka - pionierów fusion jazz, dorastała w świecie muzyki i sztuki. Pop, jazz, hip-hop, rap, neo-soul, RnB i blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami.

"Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia" - mówi.

Unikalny, pełen melancholii głos Miki potrafi hipnotyzować słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający, osobisty i poetycki styl rapowy dodaje innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi.

Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Na scenie spotkała się również z Quincy'm Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach, spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album "Closer" zdobył prestiżową nagrodę Frederyk za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z producentem Victorem Daviesem przy tworzeniu albumu "Follow You", który otrzymał nagrodę Best Pop Album i "Once in a Lifetime", inspirowany muzyką jazzową. Albumy cieszą się dużym uznaniem.

Victor Davis jest utalentowanym i wszechstronnym artystą: muzykiem, kompozytorem, aranżerem i malarzem. Tworzy od 14 lat. Pierwszy album Victora zyskał ogromne uznanie krytyków i entuzjastyczne recenzje. Magazyn "Q" napisał: "Utwory Daviesa mogą sprzedawać światło słoneczne Australijczykom".

Kolejny album "Hoxton Popstars" był numerem jeden w Japonii, a utwór "Fire" z tego albumu utrzymywał się na liście przebojów przez kilka tygodni. Trzeci album "Hear the Sound" artysta nagrał z nominowaną do nagrody Grammy brazylijską artystką Bebel Gilberto, którą urzekły charakterystyczne dźwięki Victora, będące wyrafinowanym połączeniem akustycznej i popowej estetyki.

Dużo podróżował - ma na swoim koncie m.in. trasę koncertową po Europie, USA i Japonii, gdzie występował w 16 legendarnych klubach Blue Note. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami na całym świecie: Quincy Jones, Richard Bona, Roy Hargrove, Louie Vega, Bebel Gilberto, Smolik, Maryla Rodowicz, Marysia Sadowska, Skubas, Urszula Dudziak i inni. Jest producentem dwóch albumów Miki Urbaniak: "Follow You" i "Once in a Lifetime" (wyd. Sony Music), które zostały niezwykle wysoko ocenione przez krytyków, zdobywając liczne nagrody (m.in. Best Album Pop). Victor nadal rozwija swoją kreatywną wizję świata w różnych mediach - tworzy klipy muzyczne, filmy i jest znakomitym malarzem. O sztuce mówi:

"Muzyka to muzyka. Nie widzę granic, jeśli chodzi o gatunki. Staram się nie uznawać tych ograniczeń podczas tworzenia. Sztuka jest sztuką bez względu na to czy maluję, tworzę muzykę, film czy klip. Używam tylko różnych mediów w drodze do tego samego celu".

Obecny projekt "ArtPop" to duet Miki Urbaniak z Victorem Daviesem. Zawiera covery z lat 80. i 90. w odświeżonym, nowym brzmieniu.

Opinie (2)

 • 28. Lato Teatralne: Mika Urbianiak & Victor Davis - "ArtPop" koncert

  Urbianiak??

  • 2 0

 • To będzie chyba ciekawe

  Mika ma fajny głos

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W oddziale Sztuki Dawnej można zobaczyć jedno z najważniejszych światowych dzieł sztuki. O jaki obraz chodzi?