stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

28. Lato Teatralne: Max Klezmer Band - "The Best of Max Klezmer Band"

Max Klezmer Band - "The Best of Max Klezmer Band"

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Dzięki tym dźwiękom zwiedzimy świat. Zespół tworzy muzykę klezmerską i bałkańską z wpływami hinduskimi, elementami jazzu i rocka.


Takie połączenie to mieszanka niebywale oryginalna o wyjątkowym podłożu etnicznym, pełna energii i mocy. Zespół gości na światowych i polskich scenach już od 23 lat. Niezwykły warsztat i naturalność przekazu - dzięki temu na koncertach tworzy się niepowtarzalna więź z widzem. I jest to przeżycie niezapomniane.

Michael Jones - skrzypce, altówka, ravanhuta, vocal, djembe
Aleksander Papierz - saksofony
Krystian Jaworz - fortepian
Max Kowalski - kontrabas
Michał Peiker - perkusja
Andrzej Czop Czoper - akustyk

"To jedna z płyt, której do tej pory nie znudziło nam się słuchać i za każdym razem jak jej słuchamy odnajdujemy nowe detale, zaskakujące sekwencje i odrobinę klasy i wirtuozostwa" - recenzja Interfolk.

"Muzycy, zachowując swój niepowtarzalny styl, zanurzają się w morzu dźwięków, które jak tytułowe tsunami wdziera się do podświadomości słuchaczy, do głębi porusza i zachwyca. To muzyka, która budzi refleksje, odkrywa nowe horyzonty i zarazem podnosi poziom adrenaliny u słuchaczy" - recenzja Jazz Radia.

"Jeżeli słuchacz oczekuje, że rozpozna znany motyw klezmerski, to zamiast tego usłyszy wybuchową mieszankę stylów muzycznych z wirtuozowskimi improwizacjami na najwyższym poziomie, które są dalekie od tradycyjnej weselnej muzyki klezmerskiej" - recenzja w prasie niemieckiej.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do: