• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

28. Lato Teatralne: Krystyna Stańko Trio - "FALE" - koncert (1 opinia)

Krystyna Stańko Trio - "FALE" - koncert

jazz - koncerty w Trójmieście


Delikatność zaklęta w dźwiękach. Kołysanka dla naszych lęków. Napływająca muzyką nadzieja.
Taki jest nowy album Krystyny Stańko Trio. Ukazał się w styczniu tego roku w czasie pandemii pod wielowarstwowym tytułem "FALE".


Do kompozycji Dominika Bukowskiego i Piotra Lemańczyka wokalistka napisała teksty opowiadające w poetycki sposób o szczególnym dla nas wszystkich czasie ostatnich miesięcy. Program jest nastrojowy, momentami zaskakujący, przepełniony improwizacją. Krystyna Stańko oprócz warstwy wokalnej postanowiła sięgnąć po instrumenty perkusyjne. Materiał muzyczny i teksty opisują relacje międzyludzkie w nawiązaniu do piękna natury.

Integralną częścią koncertu są wizualizacje autorstwa mistrza animacji Roberta Turło, który opracował je na bazie prac fotograficznych malarki i fotografki, a także autorki okładki płyty Alexandry Hinz-Władyki. To wydarzenie multimedialne będzie dla publiczności dużym przeżyciem zarówno od strony dźwiękowej, jak i wizualnej.

Krystyna Stańko, Dominik Bukowski i Piotr Lemańczyk współpracują ze sobą od lat. Ich trio zachwyca publiczność w kraju i za granicą. Razem tworzą ciekawe, niepowtarzalne brzmienie, niezwykłe porozumienie muzyczne, a także przyjacielską atmosferę, która hipnotyzuje widzów.

Krystyna Stańko - śpiew, instrumenty perkusyjne
Dominik Bukowski - wibrafon, marimba, głos
Piotr Lemańczyk - kontrabas, gitara basowa, głos"Czasami mam wrażenie, że słucham nie tyle piosenek, co kompozycji ubarwionych wierszami. (...) Od strony muzycznej jest nie mniej ciekawie. Niekiedy jest to podróż kolejką górską w wesołym miasteczku. Kiedy czuję, że jest spokojnie i równoważnie, to nagle okazuje się, że podchodzą karkołomne rozwinięcia dysonansów. Jeśli myślicie, że jest to standardowa płyta wokalistki i dwóch muzyków to bardzo się zdziwicie" - recenzja portalu Jazzsoul.pl

"Jest oczywiste, że Stańko pragnie oddać hołd swoim korzeniom i pokazać słuchaczom mistycyzm i piękno kultury kaszubskiej. Urywana czteroczęściowa suita ujawnia również jej bardziej improwizacyjny charakter, który do tej pory miał niewielką ekspozycję w jej twórczości, co jednak okazuje się naprawdę fascynujące" - tłum. recenzji portalu Adambaruch.com

Opinie (1)

  • to musicie poskromnić wysłannika Berlina nowego Rabina PO

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym roku w Gdańsku powstał Dyskusyjny Klub Filmowy Studentów i Młodej Inteligencji?