stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

28. Lato Teatralne: Joanna Knitter Blues & Folk Connection - "ARETHA" koncert

Joanna Knitter Blues & Folk Connection - "ARETHA"

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Zespół składa się z czołowych trójmiejskich muzyków.


Do tej pory nagrali oni trzy albumy: "Cruel cruel world", "Hard, hard times" i promowany obecnie krążek "Aretha", będący hołdem złożonym Pierwszej Damie Soulu. Podczas koncertu można wysłuchać kilkunastu piosenek z repertuaru Arethy Franklin - zarówno tych świetnie znanych, jak "Respect", "Chain of fools" czy "Think", jak i tych mniej popularnych, m.in. "See saw" czy "Spirit in the dark". Dzięki improwizacyjnym zdolnościom muzyków każdy koncert jest niepowtarzalny i niezwykle emocjonalny.

Joanna Knitter - wokal
Krzysztof Paul - gitary
Artur Jurek - klawisze i organy Hammonda
Adam Żuchowski - kontrabas
Piotr Góra - perkusja

"[Joanna Knitter] śpiewa z wielką swobodą, z żarem, zadziorem, nadaje piosenkom własnego sznytu, zarazem nie gubiąc tego, co w nich charakterystyczne i powszechnie znane z brawurowych wykonań Arethy" - recenzja Twój Blues.

"Joanna Knitter porywająco interpretuje kanon repertuaru Arethy Franklin, a robi to w sposób, który ustawia ten album w szeregu najlepszych w 2020 roku" - recenzja Piotra Iwickiego.

"Knitter czuje się na scenie (...) niezwykle swobodnie, jest wulkanem energii, śpiewa całym ciałem (...). Jej interpretacje "Respect", "Think" czy przejmującego, podanego na franklinowską modłę songu Paula Simona "Bridge Over The Troubled Water" przyprawiają o ciarki" - recenzja Czesława Romanowskiego.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Festiwal Pociąg do Miasta odbywa się w: