stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

28. Lato Teatralne: Evgen Malinowski - "Jedno serce - dwie ojczyzny" koncert

Evgen Malinowski - "Jedno serce - dwie ojczyzny"

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Oto przed nami klasyka rosyjskiej pieśni spleciona ze współczesną piosenką poetycką, m.in. Bułata Okudżawy czy Włodzimierza Wysockiego.


Syberyjski Bard zabiera nas w tajemniczą podróż, której celem jest zbliżenie kultur. Gitara poruszy struny naszej duszy, a zawadiacki humor wprawi w szampański nastrój. Recital ma charakter kameralnego, a może nawet intymnego spotkania publiczności z artystą. Składa się z pieśni rosyjskich i polskich, zabrzmią także utwory autorskie. Tym razem Evgen zagra cały koncert w hołdzie Piotrowi Machalicy, z którym niejednokrotnie spotkał się na planach zdjęciowych i na scenach muzycznych w Polsce.

Evgen Malinowski to aktor filmowy i teatralny, reżyser i organizator wydarzeń artystyczno-muzycznych, ale przede wszystkim charyzmatyczny pieśniarz zwany w Polsce Syberyjskim Bardem. Śpiewa po rosyjsku i po polsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Komentarze i didaskalia w języku polskim, poprzedzające każdy utwór, stanowią nieodłączny element jego koncertów. Każdy recital w wykonaniu Evgena to niezapomniany wieczór pełen nostalgii i naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale niepozbawiony poczucia humoru i nutki ironii. Dobór repertuaru jest przemyślany i nieprzypadkowy - to klasyka rosyjskiej pieśni bardowskiej spleciona ze współczesną piosenką poetycką, a dodatkowo każda piosenka zawiera w sobie przeżycia, poglądy i historie z życia samego artysty.

"Drogi Słuchaczu, właśnie trzymasz w ręku podwójny album, w którym zawarłem pokrótce moją historię. Urodziłem się Rosjaninem, ale Polakiem byłem zawsze... - tak zawsze odpowiadam dziennikarzom, którzy pytają, kim bardziej się czuję. I chociaż pół życia przeżyłem w Rosji, gdzie się urodziłem i wychowałem, to druga połowa upłynęła mi w Polsce. Przyszło mi żyć nie tylko na przełomie wieków, lecz także na przełomie historycznych zmian społecznych i ustrojowych w Polsce i na świecie. Odbyłem podróż ze świata dumek i zniewalającej, syberyjskiej przyrody do świata pędzącego w kierunku globalnej, zero-jedynkowej, twardej rzeczywistości. "Jedno serce - dwie Ojczyzny" to opowieść o mojej drodze - i tej życiowej, i tej artystycznej - moich uczuciach i poglądach, którymi dzielę się z Wami, gdyż za swoją misję wybrałem zbliżanie kultur" - pisze artysta na okładce swojej płyty.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W historii Teatru Muzycznego w Gdyni "Skrzypek na dachu" zajmuje szczególne miejsce. Dwukrotnie z wielkim powodzeniem wyreżyserował go: