• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

25. Festiwal Szekspirowski: ShakeART! - wystawa

ShakeART! - WYSTAWA MALARSTWA - ARTYŚCI ZEBRANI.
KONCEPCJA: MAŁGORZATA LIMON


WERNISAŻ/OPENING: 2.08.2021 / 17.00 / GTS DZIEDZINIEC / GST YARD / 1H30

"ShakeArt!" to niezwykły projekt współpracy artystycznej, zainspirowanej dziełami Williama Szekspira. Jego pomysłodawczynią jest Małgorzata Limon, malarka, bratanica zmarłego w marcu bieżącego roku Profesora Jerzego Limona.
Do projektu zaprosiła 15 artystów wizualnych z Pomorza, Bydgoszczy i Warszawy, by wspólnie z nimi ożywić świat sztuki po długotrwałej pandemii. Ale też, by oddać hołd wieloletnim działaniom Profesora Jerzego Limona, wybitnego znawcy i niestrudzonego popularyzatora twórczości Mistrza ze Stratfordu.
Każdy z artystów, w ramach udziału w "ShakeART!", namalował 2 obrazy inspirowane dziełami Szekspira. Łącznie na wystawie znajdzie się 30 obrazów. Prezentacji w Sali wystaw GTS będzie towarzyszył film z wypowiedziami artystów oraz twórców projektu, autorstwa Krzysztofa Szczypiora.
Uczestnicy projektu / Project participants:
BARTOSZ ARMUSIEWICZ, JOANNA BUDZYŃSKA-SYCZ, TADEUSZ DOŁKOWSKI, DOMINIKA HOFMAN, BOGNA JARZEMSKA-MISZTALSKA, MONIKA KONCZAKOWSKA, PAWEŁ KRÓL, MAŁGORZATA LIMON, JULIA NOWACKA, AGATA NOWOSIELSKA, MARTA PAPIEROWSKA, MACIEJ RAUCH, JOANNA ŚMIELOWSKA-JAREMIN, DOBROCHNA WALICKA, ARTUR WYSZECKI.
Wernisaż wystawy będzie miał charakter performatywny. Wydarzenie współtworzą artystki z Trójmiasta: Alicja Gruca (twórczyni unikatowych kreacji kostiumowych, malarka, performerka, scenografka) oraz Joanna Czajkowska (choreografka, tancerka, pedagog tańca), które nadadzą wydarzeniu artystyczny kształt.
Podczas wernisażu wystąpią amatorzy, którzy wcielą się w Szekspirowskie postaci z obrazów.
Małgorzata Limon o projekcie: "Sierpień jest dla mnie szczególnym miesiącem. Od dzieciństwa, właśnie w tym czasie, dzięki mojemu stryjowi chodziliśmy co roku na szekspirowskie spektakle. Bardzo się cieszę, że Teatr Szekspirowski zgodził się na realizację mojego pomysłu i to w tak ważnym czasie - w sierpniu, podczas Festiwalu Szekspirowskiego. Całe wydarzenie jest dedykowane mojemu tragicznie zmarłemu stryjowi Profesorowi Jerzemu Limonowi, twórcy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku.
ShakeART! powstał, by miłośnikom sztuki oraz artystom "dać trochę wytchnienia" po trudnym czasie pandemii, podczas której wiele osób ciężko zachorowało lub straciło bliskie osoby. Sztuka ma na celu oczyszczenie nas z negatywnych emocji, byśmy mieli siłę stawiać czoło przeciwieństwom losu."
Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym 25. Festiwalowi Szekspirowskiemu w Gdańsku. Powstał we współpracy z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim oraz przy wsparciu Fundacji Theatrum Gedanense, Fundacji Wspólnota Gdańska oraz Domu aukcyjnego DESA Unicum.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Festiwal Pociąg do Miasta odbywa się w: