stat

24. Gdynia Classica Nova

  • Kalendarz
    28 maja - 12 czerwca
  • Lokalizacja
  • Bilety
    wstęp wolny
    Kup bilet

Festiwal Gdynia Classica Nova obchodzi w tym roku 24. urodziny. Tym razem patronuje mu kolejny muzyczny geniusz wszech czasów - Antonio Vivaldi. Mistrzowskie wykonania jego genialnej muzyki wybrzmiewać będą w Gdyni tej wiosny. Tegoroczna edycja gdyńskiego festiwalu muzyki klasycznej planowana jest w dniach 28 maja-12 czerwca.

Po Mozarcie i Beethovenie do grona patronów festiwalu dołącza Antonio Vivaldi, włoski kompozytor i skrzypek, duchowny i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli muzyki późnego baroku. Pierwszą próbkę jego twórczości usłyszymy 28 maja na plenerowym koncercie inauguracyjnym na pl. Grunwaldzkim.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Festiwal Gdynia Classica Nova przez 16 lat organizowany był jako Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej i stanowił dla gdynian praktycznie jedyną okazję do obcowania na żywo z muzyką klasyczną. Dziś dzięki inicjatywom takim, jak Niedziela Melomana czy koncertom organizowanym w Konsulacie Kultury tych okazji jest więcej, ale melomani z Gdyni i Pomorza niecierpliwie czekają na kolejne odsłony festiwalu, które ukazują dorobek mistrzów w nietuzinkowej interpretacji nabardziej utalentowanych polskich muzyków.
Kup bilet

14 - 23 maja 2021

Online
bilety 100-130 zł
Kup bilet

w każdy piątek (od 25.06 do 20.08.2021), godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 27 - 53 zł
ulgowy 16 zł
Kup bilet

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z instytucji jest posiadaczem największej kolekcji urn związanych z kultem ognia?