• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

200. Krakowski Salon Poezji - spotkanie jubileuszowe (1 opinia)

25 października zapraszamy na Krakowski Salon Poezji w Gdańsku, który odbędzie się już po raz 200.

Zgodnie z Regulaminem NCK na czas epidemii

Krakowski Salon Poezji w Gdańsku rozpoczął swoją działalność 20 października 2002 roku. Dlaczego Krakowski? Inicjatorką Salonu jest Anna Dymna, która w 20 stycznia 2002 roku zainaugurowała pierwsze spotkanie w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Gdański Salon był pierwszym po Krakowskim Salonem Poezji. Potem były kolejne miasta w Polsce i za granicą.

Swój początek w Trójmieście zawdzięcza Marcie Kalmus-Jankowskiej, która postanowiła przenieść krakowską tradycję do Gdańska. Na uroczystym otwarciu Salonu, Anna Dymna i Mirosław Baka czytali poezję ks. Jana Twardowskiego. Od 18 lat, najczęściej w ostatnią niedzielę miesiąca, o godzinie 11.00, w Sali Mieszczańskiej Nadbałtyckiego Centrum Kultury, Marta Kalmus-Jankowska - gospodyni gdańskiego Salonu zaprasza aktorów do czytania poezji, czasem prozy poetyckiej. Spotkaniu towarzyszy muzyka. Salon w Gdańsku ma od lat swoją stałą widownię. Wierną i niezawodną. Niektórzy widzowie uczestniczą w spotkaniach od samego początku.

25 października o godz. 11 będziemy świętować 200. spotkanie w Salonie Poezji. Ze względów bezpieczeństwa nie zapraszamy artystów, którzy przez lata towarzyszyli Salonowi. Pokażemy film złożony z życzeń od zaprzyjaźnionych z Salonem artystów, wystąpi zespół Art'n 'Voices.

Wstęp wolny wg regulaminu w okresie zagrożenia koronawirusem COVID-19 .
Liczba miejsc 50.

Więcej informacji na stronie www.nck.org.pl.
Prezydent Paweł Adamowicz był pierwszą osobą, która finansowała Salon z budżetu Miasta Gdańska. Od wielu lat Salon jest pod opieką finansową Urzędu Marszałkowskiego.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • słowo "walczymy" i "przemocą" wywołuje stan napięcia i agresji

    Słowo "walczymy" i "przemocą" wywołuje stan napięcia i agresji. Sama walka to sytuacja jakiejś formy przemocy. Świat zmieniamy poprzez odpowiednie słowo, czy to pisane czy mówione.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?