stat
Impreza już się odbyła

19. Lekcja Niegrzeczności: Przygody Koziołka Matołka (księga trzecia)

Serdecznie zapraszamy na 19. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w niedzielę 17 lipca o godzinie 14.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim. Wstęp wolny.

Tematem 19. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będą PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA Kornela Makuszyńskiego. Tym razem zaprezentujemy Państwu Księgę trzecią. Lekcję poprowadzą: Anna Kociarz, Małgorzata Oracz, Piotr Chys i Piotr Witkowski. Opiekę artystyczną nad 18. LEKCJĄ objął Michał Derlatka, oprawę dźwiękową przygotuje Joanna Sówka-Sowińska, natomiast za oprawę graficzną będzie odpowiedzialny Maciej Salamon.

O 19. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

Dzień dobry, dzieci!

To ja, Pan Reżyser. Widziałyście ostatnią LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI? Tak? To bardzo się cieszę. Nie? No, może jeszcze kiedyś będzie okazja, żeby ją zobaczyć. Zobaczymy. Na wszelki wypadek, tym z Was, którzy nie widzieli, przypomnę: Bohater naszej opowieści, koziołek, zwany, jak niektórzy twierdzą: niesłusznie, Matołkiem, otrzymał do wykonania misję. Miał się mianowicie podkuć, tak na próbę. Błąkał się więc przez całą LEKCJĘ po świecie w bezskutecznych poszukiwaniach Pacanowa, gdzie ponoć Kozy kują. Trafił z pola kapusty prosto do ciupy, był kucharzem na okręcie, trafił na księżyc, gdzie spotkał Twardowskiego, a nawet stracił głowę! Tak, tak, drogie dzieci. (Pan Aktor miał nie lada zadanie, z którego wybrnął z wprawą jogina.) Koziołek zupełnie stracił głowę! A krótko potem ją odzyskał... Ale Pacanowa nie znalazł.

Temat kóz jest dla Teatru dość drażliwy. W Sopocie kozy poprzegryzały nam kable od głośników, a z kasy w Gdańsku zniknęła większość biletów na najbliższe lekcje (na winę kóz wskazywały tajemnicze bobki pozostawione na miejscu zbrodni). Mimo tego postanowiliśmy dać Matołkowi jeszcze jedną szansę. W styczniowej lekcji poznamy dalsze jego przygody. Ponoć droga do Pacanowa prowadzi przez Kielce, USA i Zakopane. Udamy się tam z Koziołkiem. Chcecie zobaczyć konkurs skoków narciarskich? Jak myślicie, kto wygra - K. Stoch, P. Żyła czy K. Matołek?

Przyjdzie się przekonać sami!

(Rysuje Salamon, podgrywa Sówka)

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI
LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, "bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia.

Zapraszamy!

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Trylogię kryminalną: "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa" napisał mieszkający w Trójmieście: