stat
Impreza odwołana
PATRONAT

15. Gdańska Jesień Pianistyczna - Marina Kosterina

Zapraszamy na 15. Gdańską Jesień Pianistyczną do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. 14 listopada wystąpi pianistka Marina Kosterina.

sie 29

niedziela, godz. 14:00

Pruszcz Gdański, Zastawna
Wstęp wolny
gru 11

sobota, godz. 19:00

bilety 90 - 150 zł
Kup bilet
Wystąpi:
Marina Kosterina  fortepian

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:
Jan Sebastian Bach - Fantazja c-moll
Wolfgang Amadeusz Mozart - Fantazja d-moll
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Fantazja E-dur op. 15 Ostatnia róża lata 
Fryderyk Chopin - Fantazja f-moll op. 49 , Fantazja-lmpromptu cis-moll op. posth.
Przerwa 
Sergiusz Rachmaninow - Pieces-fantasies op. 3
Aleksander Scriabin - Fantazja h-moll op. 28

Marina Kosterina, która rok temu zaprezentowała w Gdańsku intymny świat miniatur Czajkowskiego, teraz zabierze nas w muzyczną podróż od baroku do XX wieku. Podróż przez różne style i idiomy narodowe ale tylko z jedną formą muzyczną fantazją. Marina Kosterina po pierwszych latach nauki w rodzinnym mieście, kontynuowała swoje studia w Moskwie. Ma na swoim koncie wiele nagród na konkursach międzynarodowych, żeby wymienić tylko I miejsce na Konkursie im. Marii Judiny w Sankt Petersburgu w 2011, I miejsce na Konkursie im. Scriabina w Paryżu w 2012, I miejsce na Konkursie pamięci Schuberta w Moskwie w 2013. W 2019 roku wystąpiła w Gdańsku, wykonując cykl Pory roku Piotra Czajkowskiego, a teraz zaprezentuje historię jednej formy muzycznej fantazji.

Najpierw usłyszymy więc Fantazję Bacha, pełną barokowej pompatyczności, później skromną, pełną liryzmu kompozycję Mozarta, wreszcie dzieła romantyków od Mendelssohna aż po Rachmaninowa i Scriabina. I mimo iż każda z prezentowanych fantazji jest inna, niektóre to prawie miniaturowe sonaty (jak w przypadku Scriabina, czy Fantazji f-moll Chopina), inne to kompozycje skromniejsze o prostszej formie to jednak łączy je wspólny rys improwizacji, ujawniający się zarówno w pasażach otwierających Fantazję Mendelssohna, Mozarta czy Bacha, jak i w tajemniczym wstępie Fantazji Chopina.

Zapowiada się bardzo urozmaicony koncert, w którym obok utworów dobrze znanych jak Preludium cis-moll Rachmaninowa, czy kompozycje Chopina usłyszymy rzadko wykonywane dzieło Bacha, czy zapomnianą nawet przez kompozytora Fantazję Scriabina.

Cena karnetowa: 85-106,50 zł (cena koncertów na Sali Kameralnej: 12.11, 14.11, 15.11, 16.11, 17.11)

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy odbył się w Gdańsku premierowy pokaz filmu "Popiół i diament"?