• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

14 Wystawa grupy artystycznej Terytoria

Terytoria Stowarzyszone to niezależna grupa artystyczna, która składa się obecnie ze zmiennej ilości artystek - z Trójmiasta, Kornwalii (UK), Lotaryngii (Francja), Jutlandii( Dania).

25 czerwca - 28 sierpnia 2022

Gdańsk, ul. Łąkowa (Pas zieleni)
Wstęp wolny

2 lipca - 5 sierpnia 2022, godz. 13:00 - 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Pracują w różnych technikach i dyscyplinach t.j.: fotografia, rysunek, malarstwo, ilustracja, tkanina, rzeźba, collage, techniki mieszane. Tematy, które interesują artystki w ich pracy twórczej są także różnorodne.

Ta różnorodność, to nasze indywidualne terytoria, które stowarzyszamy w ramach wspólnych wystaw, to potencjał naszej nieformalnej grupy. Nie łączą nas wspólne hasła, idee, filozofie. To, co nas stowarzysza, to podobne nastawienie do naszej pracy i potrzeba współdziałania. Z takiego podejścia do twórczości wynikają nasze długoletnie przyjaźnie artystyczne, wspólne działania i osiągane cele. Dzięki takiej postawie rozwijamy własną twórczość, wspieramy innych artystów zapraszając ich do współpracy, organizujemy wymianę... co pozwala nam poszerzyć nasze poszukiwania artystyczne.

Artystki przez wiele lat współpracowały przy realizacji różnych projektów, jak np. Sans Frontieres, Sans Limites we Francji, wystawy w ART@GDANSK GALLERY, organizowały wystawy artystek z Danii. Od roku 2016 współpracują ze stowarzyszeniem Fish Factory Art Space w Kornwalii. Wszystkie w jakimś stopniu i w jakimś sensie jesteśmy liderkami, ale jednocześnie chcemy dzielić się naszą pracą, doświadczeniami i działać twórczo, łącząc nasze indywidualne terytoria.

Terytoria Stowarzyszone tworzą: Joanna Borof, Dorota Spłocharska, Elżbieta Tęgowska, Irene Vidal Cal, Kosmo Nauty, Magdalena Nowak, Rose Hatcher.

Patronat medialny: Gdansk.pl, Trojmiasto.pl , Radio Gdańsk.pl

ZAPRASZAMY!
tel. 58 323 91 15, wyspaskarbow.gak.gda.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Patronką którego trójmiejskiego teatru jest Agnieszka Osiecka?

 

Najczęściej czytane