• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

14. Gdański Festiwal Tańca (3 opinie)

Na finał lata zapraszamy do Klubu Żak na 14. Gdański Festiwal Tańca, który odbędzie się w dniach od 16 do 25 września. Program Festiwalu został ułożony z myślą o młodych odbiorca, o koneserach sztuki tańca i tych, dla których będzie to pierwszy kontakt z teatrem tańca.

W weekendy zostaną pokazane efektowne spektakle wieloobsadowe, zaś w tygodniu odbędzie się międzynarodowy konkurs dla solistów, którzy rywalizować będą o nagrodę Jury i publiczności. Po konkursie będzie można porozmawiać z artystami, poczuć się częścią artystycznego fermentu i wyładować swoje emocje na parkiecie kawiarni Klubu Żak.

Festiwal otworzy spektakl izraelskiej tancerki i choreografki Orly Portal, która zaprosiła do współpracy trzech doświadczonych tancerzy z czołowych izraelskich zespołów: Batsheva i Kibbutz Contemporary Dance Company. Spektakl "Fakarouni" to wirtuozeria choreografii, ekspresja artystów i tradycyjna muzyka Wschodu, to opowieść o związku przemijającego ciała z wieczną miłością.

Spektakl belgijskiej grupy Anton Lachky Company "The Others" został stworzony na podstawie baśni o ludziach i naturze. To propozycja zarówno dla młodych widzów, jak i dla znawców, delektujących się niuansami języka ruchowego.

Z kolei "Hidden" to ostatnia część hiszpańskiej trylogii Lali Ayguade (pierwsza część - "Kokoro" była prezentowana na GFT w 2018 roku). To spektakl filozoficzny, który próbuje wskazać jak teraźniejszość zaciera przeszłość, zmienia wspomnienia, jest podróżą bohatera przez pamięć, wśród duchów przeszłości.

Od poniedziałku do piątku Salą Suwnicową zawładną soliści startujący w międzynarodowym konkursie Solo Dance Contest. Przed gdańską publicznością zaprezentuje się 24 tancerzy z Europy, Izraela, Kamerunu i USA, a Trójmiasto będzie reprezentowała Angele Villaneuva Jara, absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej. Spektakle oceniać będzie Jury, w którego składzie zasiądzie legendarna holenderska performerka i tancerka Katie Duck, izraelski tancerz Erez Zohar oraz menager i dramaturg tańca Konrad Kurowski. Czwartym jurorem będzie publiczność, która w głosowaniu wyłoni swojego laureata Nagrody.

W weekend zamykający Festiwal zapraszamy na spektakl "Memento" włoskiego zespołu Cornelia. To fizyczny rytuał, który ma na celu poruszyć widzów, to nadzieja, że coś się stanie, a jednak nic się nie dzieje.

Festiwal zamknie Teatr A Part z Katowic spektaklem "Four More". Na wizualne piękno tego przedstawienia składa się różnorodność nagich ciał i niebagatelna scenografia. To propozycja dla koneserów tańca. Radosław Kobierski pisał: "Wizualnie "Four More" dzięki bardzo umiejętnej pracy światłem i świetnym pomysłom, był arcydzielny (nie boję się użyć tego słowa). Choreograficznie - również zbliżał się do ideału. Absolutnie nie zwracałem uwagi na 'metafizykę' liczby cztery, konotacje i odniesienia kulturowe, moje zmysły 'zajęte' były wyłącznie przeżywaniem i przyjemnością z tego płynącą - myślę o takiej przyjemności, która płynie z uczestnictwa w misterium." (miasto-ogrodow.eu, 06.2022).

Gdański Festiwal Tańca jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, miejską instytucję kultury. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Taniec", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Spektakl "Fakarouni" został dofinansowany przez Ambasadę Izraela w Warszawie.
14. Gdański Festiwal Tańca / program

16.09.2022 / g.19.00
Fakarouni / Orly Portal Company
/ Izrael / w.: Orly Portal, Artour Astman, Anderson Braz, Erez Zohar

17.09.2022 / g.19.00
The Others / Anton Lachky Company
/ Belgia / w.: Evelyne de Weerdt, Dunya Narli, Nino Patuano, Lewis Cooke

18.09.2022 / g.19.00
Hidden / Eulalia Ayguade Company
/ Hiszpania / w.: Ana Calsina, Joana Gomila, Diego Sinniger, Akira Yoshida, Lisard Tranis, Enric Ases

19 - 22.09.2022 / g.18.00
Solo Dance Contest
/ prezentacje konkursowe

23.09.2022 / g.18.00
Solo Dance Contest
/ finały

24.09.2022 / g.19.00
Memento / Cornelia
/ Włochy / w.: Eleonora Greco, Nicolas Grimaldi Capitello, Leopoldo Guadagno, Francesco Russo / pierwszy raz w Polsce

25.09.2022 / g.19.00
Four More / Teatr A Part
/ Polska / w. Alina Bachara, Katarzyna Gogacz, Karolina Wosz, Marta Zielonka

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, biuro@klubzak.com.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 - 40 zł
 • Bilet ulgowy
  15 - 25 zł
BILETY
23.09 i 25.09
35 zł – bez zniżek / 30 zł - Karta Do Kultury* / 25 zł – bilet ulgowy* / 15 zł – Karta Tancerza*

Pozostałe spektakle:
40 zł – bez zniżek / 35 zł - Karta Do Kultury* / 25 zł – bilet ulgowy* / 15 zł – Karta Tancerza*

Pokazy konkursowe: 19 – 22.09
25 zł / 15 zł – Karta Tancerza*

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty (*1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, posiadaczom Karty Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty, a także obywatelom Ukrainy – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty lub dokumentu (paszportu / innego) potwierdzającego wjazd do Polski po 24.02.2022.

Bilety bez zniżek na przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl. Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.
Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie.
Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.
Kasa czynna w g.15.00 0 21.00, w soboty i niedziele od g.16.00 lub 30 minut przed pierwszym seansem. Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl

Opinie (3)

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Taniec w różnych odmianach. Trwa Gdański Festiwal Tańca

  Niszowa impreza, ale warta uwagi!

  Świetne spektakle, w tym roku wg mnie bardzo dobry poziom

  • 5 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Taniec w różnych odmianach. Trwa Gdański Festiwal Tańca

  Świetne zdjęcia/ujęcia

  • 3 0

 • piękna dziewczyno o kruczoczarnych włosach

  byłoby pięknie jeśli mógłbym spotkać cię jeszcze. środy wieczorem w kawiarence wesoło śmialiśmy się do siebie, teraz spać nie mogę

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W jednym z oddziałów Muzeum Narodowego w Zielonej Bramie znajduje się:

 

Najczęściej czytane