• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

14. Gdański Festiwal Tańca: Unbody / Hertz Haus w konkursie Best off

14. Gdański Festiwal Tańca będzie pełen premier, pokazów najciekawszych spektakli z Polski i zagranicy, a przede wszystkim artystycznych wrażeń i spotkań. Nowością będzie rezydencja współorganizowana ze słoweńską Zavod Mirabelka. Program główny Festiwalu oraz Solo Dance Contest odbędą się we wrześniu. W pozostałych miesiącach prezentowana będzie twórczość trójmiejskich artystów, a rezydencje zakończą się premierami oraz pokazami spektakli z Polski i zagranicy.

lip 7-10

czwartek - niedziela

Gdańsk,
bilety 0 - 20 zł
lip 28

czwartek, godz. 19:00

bilety 65 zł
Główny program Festiwalu jest zaplanowany na 2 - 11.09.2022.

UNBODY / Hertz Haus
wykonanie.: Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka / współpraca artystyczna: Artur Bieńkowski / zrealizowano w ramach projektu rezydencja/premiera w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca / 60 min.

"UNBODY" stanowi kolaż obrazów różnych stanów ciała i różnych podejść do niego. Ciało dźwigające zakupy w deszczu i wystrojone na wielkie wyjście. Ciało głodne i przejedzone. Drżące w histerycznym napięciu i sprężynujące w satysfakcjonującym treningu. Zagubione w obszernym ubraniu i prawie całkowicie odsłonięte. Te i inne zachowania ciała, jego potrzeby i sposoby używania go, ukazują tancerki - Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna i Anna Zglenicka - używając przede wszystkim ruchu, a także kostiumów, rekwizytów i słowa. (...) "UNBODY" to mocny głos w słusznej sprawie" Hanna Raszewska-Kursa, 5.09.2020

"Jest to spektakl o ciele nieskończenie różnym. Satyra na unifikację. Przestroga przed pogonią za ideałem. (...) Udręczamy swoje ciało, kochając je mimo wszystko, bo to jedyne ciało, jakie mamy." Natalia Szafrankiewicz | taniecPOLSKA.pl | 2020

HERTZ HAUS zespół w składzie: Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna i Anna Zglenicka. Tancerki tworzą własną estetykę, korzystając z tańca współczesnego, fizycznego, a także z improwizacji i działań performatywnych i dążą tym samy do stworzenia własnego języka ruchu. Obecną siedzibą zespołu jest Zakład Kulturalny w Gdańsku - miejsce inicjatyw artystycznych z różnych dziedzin sztuki. Ich spektakle zdobyły pierwsze miejsca na SoloDuo 2020 oraz w Konkursie Choreograficznym MY MOVE 2020 w Tarnowie.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Bilet ulgowy
  15 - 25 zł
Bilety na jeden dzień:
30 zł – bilet normalny / 25 zł - Karta Do Kultury* / 20 zł – bilet ulgowy* / 15 zł – Karta Tancerza*

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty, Karnetu (*1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji. Bilety bez zniżek na koncerty i przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Słynne ilustracje "Porysunki" tworzy:

 

Najczęściej czytane