• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

14. Dni Muzyki Nowej

Klub Żak zaprasza na ostatnią w tym roku, kwietniową odsłonę 14. Dni Muzyki Nowej.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Finał tegorocznej edycji Dni Muzyki Nowej to aż trzy koncerty rozłożone na dwa weekendy, podczas których nowa muzyka przybierze odmienne formy i brzmienia. Polskie trio złożone z Olgi Mysłowskiej, Michała Pepola i Patryka Zakrockiego przedstawi autorski materiał na instrumenty strunowe, wokal i elektronikę; Brytyjczyk Wayne Phoenix połączy łagodny wokal z ambientowymi pejzażami; a holenderski Dudok Quartet wykona kompozycje Steve'a Reicha, Holly Harrison i Joeya Roukensa.
14. Dni Muzyki Nowej / kwiecień / program:

12.04.2024 / G.20.00

Olga Mysłowska, Michał Pepol, Patryk Zakrocki / Leggerezza
Olga Mysłowska śpiew, Organelle, Michał Pepol wiolonczela, looper, efekty, fortepian preparowany, głos, Patryk Zakrocki gitara akustyczna preparowana, efekty, lap-steel, Moog

13.04.2024 / G.20.00

Wayne Phoenix / soaring wayne phoenix story the earth and sky / Wielka Brytania / polska premiera
Wayne Phoenix fortepian, Mariona De Lamo wiolonczela, Noami Burrell skrzypce, Tom Wheatley kontrabas

20.04.2024 / G.20.00
Dudok Quartet / What Remains / Holandia / polska premiera
Judith van Driel skrzypce, Marleen Wester skrzypce, Marie-Louise de Jong altówka, David Faber - wiolonczela

Słuchać trzeba tego głośno przekonywał Bartek Chaciński z Polityki w recenzji albumu Leggerezza. O wyjątkowości perspektywy obranej przez trio świadczy już sam dobór środków ekspresji barokowe wokalizy, charakterystyczne brzmienie preparowanej gitary akustycznej, elektronika i nieortodoksyjne podejście do gry na wiolonczeli. W bezpośrednim spotkaniu z publicznością wszystkie te elementy uderzają ze zdwojoną siłą, o czym będzie się można przekonać podczas pierwszego kwietniowego koncertu Dni Muzyki Nowej.

Wayne Phoenix to brytyjski pianista, kompozytor, producent i wokalista. Jego debiutancki album Soaring Wayne Phoenix Story the Earth and Sky zebrał szereg entuzjastycznych recenzji, w tym opublikowaną w serwisie Pitchfork, gdzie napisano: To trochę jak znalezienie starego albumu ze zdjęciami, z którego większość stron została wyrwana. Jednym z impulsów prowadzących do powstania albumu było sprawowanie opieki nad osobą dotkniętą autyzmem, która pewnego dnia nieoczekiwanie zaczęła wypowiadać proste zdania, podczas gdy Phoenix grał na fortepianie. Przejmujące monologi artysty zostały zestawione z mroczną muzyką elektroniczną; gęstą, o różnych konturach, zniekształceniach, przypominającą ścieżkę dźwiękową do filmu, którego kadry migoczą w oddali.

Amsterdamski Dudok Quartet w ostatnich latach wykazał się jako jeden z najbardziej aktywnych koncertowo i studyjnie europejskich kwartetów smyczkowych z repertuarem sięgającym od Haydna przez Ligetiego po Grażynę Bacewicz i Iannisa Xenakisa. Podczas Dni Muzyki Nowej będzie można natomiast usłyszeć przede wszystkim niektóre z utworów z albumu What Remains z 2023 roku, o którym w The Guardian napisano: Wykroczenie poza mainstreamowy repertuar wymaga od kwartetu smyczkowego przemyślanego działania i odwagi. Dudok Quartet Amsterdam ma jedno i drugie.

Festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak. Nasza strona: klubzak.com.pl, aktualności i relacje z koncertów pisane przez dziennikarzy muzycznych publikujemy na Facebook.com/DniMuzykiNowej.

Klub Żak, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
Bilety: 20 zł ulgowe, 35 zł na Kartę do Kultury, 40 zł bez zniżek

Bilety ulgowe i zniżkowe można kupić tylko w kasie Klubu Żak wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, na Kartę Dużej Rodziny.
Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl. Regulaminy sprzedaży znajdują się na stronie Klubu Żak klubzak.com.pl
Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117.

Opinie

Sprawdź się

Powieść kryminalna "Czerwień" autorstwa Małgorzaty Oliwii Sobczak, której akcja dzieje się w Trójmieście, to pierwszy tom serii zatytułowanej: