Impreza już się odbyła

10-lecie Teatru Amareya

Teatr Amareya obchodzi w tym roku swoje 10 urodziny. Z tej okazji pragniemy zaprosić Was wszystkich na uroczyste obchody, obfitujące w wyjątkowe wydarzenia. Trzy premiery, wystawa, pokaz filmu, prezentacje spektakli z repertuaru teatru oraz świętowanie z Wami - fanami, przyjaciółmi, artystami, rodziną.

Wstęp: 15 zł/jeden dzień

PROGRAM OBCHODÓW 10-LECIA TEATRU AMAREYA:

23 listopada 2013 /sobota/, Winda - GAK, Gdańsk
19:00 "Pusty dom" - duet Agnieszka Kamińska & Katarzyna Pastuszak
20:00 "Ślepa dama na salonach" - solo Aleksandra Śliwińska
20:30 Otwarcie wystawy zdjęć ze spektakli pt. "10 lat Amareya w obiektywie", poczęstunek

24 listopada 2013 /niedziela/, Winda - GAK, Gdańsk
18:00 Premiera "with-in" - solo Agnieszki Kamińskiej
19:00 "2" - solo Katarzyny Pastuszak
19:30 Rozmowa z artystkami - prowadzenie dr Barbara Świąder
20:00 IMPREZA URODZINOWA


4 grudnia 2013
19:00, Klub Żak, Gdańsk "fetish.wtf" - premiera spektaklu Teatru Amareya w reżyserii Doroty Androsz


O spektaklach:

>> PUSTY DOM << Duet: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska POMYSŁ / REŻYSERIA: Agnieszka Kamińska CHOREOGRAFIA / WYKONANIE: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska MUZYKA: Jacek Stromski, Agnieszka Kamińska TEKSTY: Katarzyna Pastuszak
Spektakl "Pusty dom" to próba oswajania przestrzeni krajobrazu po stracie, opowieść o znikających punktach oparcia i dogasającym płomieniu życia. Dom to nie tylko miejsce, ale także wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, poczucie godności, zakorzenienia w świecie, kontaktu ze sobą, swoim ciałem i jego historią. Moment straty, w którym nasz dom przestaje istnieć, wyznacza przełom. To początek powolnego poszukiwania sensu i zapełniania pustki. Ciało, wzruszone i bezbronne, rozpięte między lękiem a potrzebą miłości, dryfuje szukając samego siebie w spotkaniu z innym ciałem. Spektakl zrealizowano dzięki pomocy finansowej Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Gdańska. Współproducentem spektaklu jest Klub Winda - GAK. Spektakl został zrealizowany w ramach projektu Klubu ŻAK Gdański Festiwal Tańca 2012. www.klubzak.com.pl.

>>ŚLEPA DAMA NA SALONACH<< Spektakl solowy Aleksandry Śliwińskiej Pomysł, choreografia, wykonanie: Aleksandra Śliwińska Muzyka: Agnieszka Kamińska Konsultacje: Katarzyna Julia Pastuszak, Agnieszka Kamińska
Kostiumy: Sabina Czupryńska
Spektakl "Ślepa dama na salonach" to historie różnych kobiet, to próba odpowiedzi na pytanie - czym kierujemy się w ocenie czyjejś (nie)normalności i jak bardzo może ona ograniczać i prowadzić do samotności? ...Człowiek ubrany w płaszcz codzienności, chroni się przed krytyką, etykietą, skrywa w sobie uczucia i emocje, które nigdy niewypowiedziane, ze strachu i lęku, nie pozwalają być prawdziwym i szczęśliwym. Wewnętrzne pytania kołaczące w ciele rozrywają je, granicząc z szaleństwem, a strach przed obnażeniem paraliżuje... Spektakl został zrealizowany w ramach projektu Klubu ŻAK Gdański Festiwal Tańca 2012 .www.klubzak.com.pl. Spektakl zrealizowano również w ramach Stypendium Kulturalnego Marszałka Województwa Pomorskiego oraz we współpracy z Klubem WINDA (GAK).

>> WITH-IN << Spektakl solowy Agnieszki Kamińskiej Premiera: 24 listopada 2013 - Klub Winda - GAK,
Gdańskiego Choreografia, wykonanie: Agnieszka Kamińska
To spektakl o fenomenie narodzin - w wielości znaczeń tego słowa. Narodziny - jako początek idei. Narodziny - jako pojawienie się nowego życia, powołanie nowej istoty do życia na świecie. Narodziny - jako świadome stwarzanie życia od nowa. Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Urzędu Miasta Gdańska. Współproducentem spektaklu jest Klub Winda - GAK.

>> 2 << Spektakl solowy Katarzyny Pastuszak Premiera: 25 października 2013, Klub Żak, Gdańsk Koncept, wykonanie, teksty, video: Katarzyna Pastuszak Konsultacje: Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska Muzyka: Joanna Duda Projekt "2" autorstwa Katarzyny Pastuszak to rzecz o dialogu, o stawaniu się innym wobec innego, o byciu pomiędzy jednym i drugim, byciu jednocześnie jednym i drugim. Projekt 2 realizowany jest w ramach 10-lecia Teatru Amareya i stanowi część autorskiego projektu Katarzyny Pastuszak pt. 33_33_33, który obejmuje 33 performanse i akcje artystyczne zaplanowane na 365 dni - od urodzin do urodzin artystki, tj. od 16 sierpnia 2013 do 16 sierpnia 2014.

>> FETISH.WTF << Spektakl Teatru Amareya w reżyserii Doroty Androsz Premiera: 27 października 2013, Klub Żak , Gdańsk Reżyseria: Dorota Androsz Koncept, wykonanie, teksty: Dorota Androsz, Agnieszka Kamińska, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska Muzyka: Joanna Duda, Agnieszka Kamińska Video: Jakub Gliniecki
Projekt fetish.wtf to próba zmierzenia się z pojęciem fetyszu, jako rzeczy posiadającej osobliwą moc, emanującej w sensy, bogatej w jakości pierwotne i posiadającej energie oddziaływania i wiązania. fetish.wtf to także podróż po przedmiot za pomocą odruchów lęku, czci, bądź pragnień. fetish.wtf to także próba dotknięcia tematu fetyszyzacji ciała i spojrzenia jako siły je uprzedmiotawiającej.
Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Aktorka Dorota Lulka debiutowała w: