stat
PATRONAT

10. Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-Fiction 2021

10. jubileuszowa edycja Sopot Non-Fiction odbędzie się w terminie 21 - 28 sierpnia 2021 roku.Sopot Non-Fiction to unikalny przegląd poświęcony teatrowi dokumentalnemu. Podczas rezydencji artystycznej reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy pracują nad projektami teatralnymi do których bazą są reportaże, wywiady, artykuły prasowe i inne materiały dokumentalne. Ich pracę zakończy Maraton Non-Fiction - dwudniowy pokaz w formule work in progres.

Oprócz rezydencji artystycznej Sopot Non-Fiction to również prezentacje spektakli, które powstały jako efekt poprzednich edycji festiwalu oraz przedstawień autonomicznych, reprezentujących nurt teatru dokumentalnego.

Idea Festiwalu koncentruje się wokół powstawania nowych spektakli. Aby umożliwić artystom twórczą, skupioną pracę oferujemy tygodniową rezydencję, w trakcie której aktorzy, reżyserzy, dramaturdzy i inne zaangażowane osoby, pracują wspólnie nad projektami teatralnymi. Bazą do warsztatów są reportaże, artykuły, wywiady i inne materiały prasowe. Tygodniową pracę kończy tzw. Maraton Non-Fiction, czyli dwudniowy pokaz w formule "work in progress". Festiwal jest wzbogacony o rozmowy z twórcami, dyskusje i panele angażujące do rozmowy publiczność. Planujemy również pokazanie spektakli, które powstały w poprzednich edycjach Festiwalu.

Program festiwalu 2021:

"225 SPRAW DAWIDA M."
Grupa DOLOMITY / Zuzanna Bojda

"EDU vs. EDU"
Edyta Łukaszewska

"DUMNA*Y_sein"
Noémi Ola Berkowitz

"PORNO"
Jan Jeliński

"REDPILLME"
Paweł Sablik

"ADULT WORLD / CHILD'S WORLD"
Natalia Levanava

"MOŻLIWE"
Tomasz Fryzeł

10. jubileuszowa edycja odbędzie się w terminie 21 - 28 sierpnia 2021 roku.

więcej informacji -> https://boto.art.pl/index.php/snf21-info/

Organizator: Fundacja Teatru BOTO
Współorganizator: Teatr Wybrzeże
Kuratorzy: Adam Nalepa, Roman Pawłowski, Adam Orzechowski
Projekt realizowany jest przy wsparciu Miasta Sopot

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: