• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Dansk Rakkerpak (Dania)
The Ildsjael in the Classroom

Nieskazitelne mundurki szkolne, świszcząca chłosta, duszący pył kredowy, niejadalne kanapki, mordercze lekcje przy tablicy, pedantyczne pieśni poranne, dziwni nauczyciele i nowoczesne lekcje, nie zapominając o nowych ekscytujących wyzwaniach, osobistych zwycięstwach, zdumiewających przełomach i pierwszej miłości. To tylko niektóre składniki tego przedstawienia, w którym to co najlepsze i najgorsze w latach szkolnych zostało z sobą zestawione w humorystyczny i skłaniający do myślenia sposób.

---
Rakkerpak to stare nordyckie określenie używane wobec niepożądanej i podejrzanej grupy podróżnych. Dansk znaczy po prostu duński. Kiedy rakkerpak zjawiali się w mieście należało mieć na oku suszącą się bieliznę, jak też nastoletnie córki. Dziś mieszkańcy nie muszą już obawiać się
o swoje pranie, ani o młode dziewczęta, gdy Dansk Rakkerpak przybywa do miasta. Wręcz przeciwnie, gwarantują wyśmienitą zabawę i salwy śmiechu.

Dansk Rakkerpak został założony w 1994, obierając sobie za cel prezentowanie zarówno salowych, jak i objazdowych spektakli dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin w Danii i zagranicą.
W ostatnich latach zespół stał się znany głównie dzięki spektaklom ulicznym, zwracając się
w stronę nowej, niewypróbowanej jeszcze publiczności. Rozwinęli styl i język teatralny dla swych ulicznych przedstawień, który zauroczył zarówno dorosłą, jak i dziecięcą publiczność. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i dorośli mogą dobrze się bawić podczas tego samego przedstawienia. Inspiracją dla przestawień są często kontrowersyjne tematy, jednak dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu w czasie, metodzie oraz stylowi gry aktorskiej, posługującemu się wyświechtanymi stereotypami, zyskują one humorystyczny wydźwięk, nie tracąc bynajmniej powagi.

Aktorzy Dansk Rakkerpak kształcili się w duchu tradycji Jacquesa Lecoqa w kopenhaskiej szkole aktorskiej "The Commedia School". Pracowali nad technikami ruchu i aktorskimi, nabywając teatralnych umiejętności komedii dell arte, melodramatu, opowiadania, klaunady i komedii slapstickowej. Swą edukację następnie uzupełniali na kursach między innymi u Philippa Goulliera, Keitha Johnstone'a oraz Paula Clemmence'a. Brali udział w wielu festiwalach teatralnych, gdzie zbierali zarówno kwiaty, jak i zgniłe pomidory, jednak nigdy nie zostali oskarżeni o nudzenie publiczności.

Opinie (1)

  • Zabwanie (opinia sprzed 11 lat)

    Bylo bardzo zabawnie. Polecam wszystkim

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery