• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Teatro Amazonas

  • sobota, 30 lipca 2016, godz. 20:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk Stocznia, ul. Elektryków, Hala B64

TEATRO AMAZONAS. Performance multimedialny na 4 wykonawców: Magdalena Seweryn, Bartosz Zaskórski, Mikołaj Szpaczyński, Przemysław Jeżmirski.

kwi 27

sobota, godz. 16:00

bilety 65, 85, 95 zł
Kup bilet

TEATRO AMAZONAS - BAL MASKOWY - z serii projektów FITZCARRALDO ZDA(E)RZENIA

W nocy 30 lipca, o godzinie 21 przestrzeń Stoczni Gdańskiej symbolicznie przestanie być miejscem przemysłowym. Stocznia - stanie się arteriami brazylijskiego miasta Manuas. Sama Hala B64 - dawna kotłownia - zamieni się w Teatro Amazonas. Inspiracją projektu jest opowiadanie "Fitzcarraldo" Wernera Herzoga. Losy Fitzcarraldo - tytułowego bohatera literackiego, miłośnika opery, człowieka o wielkiej i nieograniczonej pasji zostaną na nowo opowiedziane dźwiękowo, wizualnie i choreograficznie. Wykonawcy opowiedzą jak mógłby wyglądać Bal Maskowy Guiseppe Verdiego wystawiony w Teatrze Amazońskim w Manuas, na premierze którego gościłby Fitzcarraldo. Podobnie jak w operze Giuseppe Verdiego sprawa będzie dotyczyć trójki ludzi, a istotą będzie odczytanie tajemnicy ludzkiej twarzy. Podobnie jak u Herzoga powstanie absurdalna aranżacja elementów, które usilnie będą udowadniać sens ludzkiej kreacji w miejscu, któremu nijak na tym nie zależy. Cywilizacja, natura, namiętności znajdą swój wyraz w interaktywnej instalacji video. Ludzie, młodzi artyści odmienią przestrzeń Hali B64. Zapraszamy do wspólnej wieczornej, surrealistycznej uczty!


Artyści:


Magdalena Seweryn (ur. 1989). Studentka kierunku Realizacja Obrazu Filmowego i Fotografii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Escola Superior de Educaçao w Coimbrze w Portugalii, gdzie studiowała dziennikarstwo. Do tej pory zajmowała się fotografią, a także pracowała przy kilku produkcjach filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Wyróżniona w konkursie EDUinspiration za najlepsze zdjęcia. Lubi pracować wykorzystując zarówno klasyczne metody warsztatu filmowego (taśma 35 mm) jak i eksperymentować z nowinkami, nie tylko technicznymi ale i formalnymi, wykraczając daleko poza klasycznie rozumianą sztukę filmową.

Bartosz Zaskórski (ur. 1987). Studia na ASP Katowice. Zajmuje się rysunkiem, projektuje książki, pisze i nagrywa słuchowiska, tworzy obiekty. Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i porosty. Pochodzi ze wsi Żytno. Lubi siadywać na górce. Swoje projekty pokazywał min. w CSW Zamku Ujazdowskim w Warszawie; Kronice w Bytomiu, BWA w Katowicach czy Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Więcej: https://bartoszzaskorski.blogspot.com

Mikołaj Szpaczyński (ur. 1989, w Katowicach). Student piątego roku ASP w Katowicach w pracowni Andrzeja Tobisa. Malarz, autor filmów i obiektów, zapalony wędrowiec. W swoich pracach praktykuje bycie częścią natury, dąży do syntezy własnego ciała z bezpośrednio doświadczanym pejzazżem. Rejestruje prywatne rytuały i zachowania przejawiające resztki zatracanej przez współczesnego człowieka pierwotności. Swoje prace prezentował min. w Galerii Dwie Lewe Ręce w Katowicach; Galerii Rondo Sztuki w Katowicach; Galerii Działań w Warszawie; BWA w Katowicach czy BWA w Tarnowie.

Przemysław Jeżmirski (ur. 1985). Artysta multimedialny, zaangazżowany w projekty z pogranicza sztuk cyfrowych, video, instalacji i performance. Jego realizacje prezentowane były między innymi w: Mo Sound w Wiedniu; Printa Gallery w Wiedniu; Muzeum Narodowym w Warszawie czy Muzeum Śląskim w Katowicach. Współpracuje z austriacką galerią Atelier Suterena. Ostatnio zajmuje się eksperymentowaniem z mappingiem, veejayingiem i sztuką hardware/software czyniąc usługi min. dla Solar Blaze Band czy Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark. Więcej: www.przemyslawjezmirski.com

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywa się aktor Teatru Wybrzeże, który zagrał w filmie Jana Komasy "Hejter"?