Skromny weekend z piłką ręczną

26 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Bogdan Oliferchuk i jego koledzy ze Spójni są już blisko Pucharu Polski na szczeblu centralnym, gdzie czekają zespoły z Superligi. W sobotę gdynian czeka jednak arcyważny mecz ligowy z liderem tabeli Warmią Traveland Olsztyn. Bogdan Oliferchuk i jego koledzy ze Spójni są już blisko Pucharu Polski na szczeblu centralnym, gdzie czekają zespoły z Superligi. W sobotę gdynian czeka jednak arcyważny mecz ligowy z liderem tabeli Warmią Traveland Olsztyn.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia pokonali we własnej hali Sokoła Browar Kościerzyna 26:21 (12:9) w pierwszym meczu finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Rewanż na wyjeździe 2 listopada o godz. 20. Natomiast ligowe emocje w Trójmieście już w najbliższy weekend.

SPÓJNIA: Zimakowski, Dyszer - Kamyszek 4, Rychlewski 4, Ćwikliński 3, Lisiewicz 3, Ringwelski 3, Marszałek 2, K.Pedryc 2, P.Pedryc 2, Brukwicki 1, Matuszak 1, Oliferchuk 1

SOKÓŁ BROWAR: Sokołowski, Skowron - J.Reichel 6, Chyła 5, Derdzikowski 3, M.Reichel 3, A.Bronk 1, Czaja 1, Konkel 1, Weiner 1, Bednarek, Nowak, Piechowski, Zimmermann

W finale wojewódzkim Pucharu Polski stawką jest udział w eliminacjach szczebla centralnego, w których weźmie udział szesnastu zwycięzców rozgrywek wojewódzkich oraz czternaście zespołów występujących w PGNiG Superlidze. Gdynianom zależy na dotarciu jak najwyżej, gdyż w obecnym sezonie celują w awans do elity i liczą na możliwość przetarcia z najlepszymi w kraju.

W pierwszym meczu podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego poradzili sobie we własnej hali z Sokołem Browar Kościerzyna. Wprawdzie to goście rozpoczęli mecz w hali GCS od prowadzenia 3:1, ale gospodarze po dwóch szybkich seriach punktowych w 18. minucie prowadzili już 8:5 po bramce Kamila Ringwelskiego. Przewagi gdynianie nie oddali już do końca meczu, chociaż goście kilkukrotnie byli blisko remisu.

Po trzech szybkich trafieniach byłego gracza Spójni Michała Chyły, było już tylko 17:16 dla gospodarzy. To nieco pobudziło gdynian, którzy po czterobramkowej serii wyszli na prowadzenie 22:17 w 51. minucie.

Bezpieczną przewagę miejscowi utrzymali do końca. Przed rewanżem mają zaliczkę pięciu trafień. Jeśli Sokół wygra w takich samych rozmiarach, o awansie zadecyduje większa liczba bramek zdobytych na wyjeździe. Jeśli i tu będzie po równo, zarządzona zostanie dogrywka. Drugi mecz odbędzie się 2 listopada o godz. 20.

Najbliższy mecz ligowy Spójnia rozegra już w sobotę o godz. 15. Pojedynek na szczycie I ligi z liderem Warmią Traveland Olsztyn odbędzie się w Gdynia Arenie. Wstęp wolny. Gdynianie do lidera mają 3 punkty straty, ale i do rozegrania zaległy mecz z SMS Gdańsk (9 listopada).

W najbliższy weekend nie zobaczymy na parkiecie zespołu SMS Gdańsk, który przełożył wyjazdowe spotkanie ze Stalą Gorzów Wlkp. na 16 listopada. Aż ośmiu licealistów otrzymało bowiem powołania do kadry narodowej juniorów, która przebywa na turnieju we Francji: Marek Bartosik, Dawid Skrzypczyk, Patryk Mauer, Piotr Rybski, Damian Pawelec, Andrzej Beczek, Maciej ZarzyckiAdrian Chełmiński.

W Superlidze w najbliższym czasie czeka nas przerwa reprezentacyjna. Meczem z Serbią w Ergo Arenie polscy piłkarze ręczni zainaugurują kwalifikacje do mistrzostw Europy 2018. Biało-Czerwoni drogę na turniej w Chorwacji rozpoczną w czwartek, 3 listopada o godz. 20.00 w  hali na granicy Gdańska i Sopotu. Bilety kosztują od 49 do 149 zł. W sprzedaży pozostało już tylko około 1500 wejściówek.