• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Sounds of body

Zapraszamy na projekt taneczno muzyczny, w skład którego wchodzą dwie tancerki Aleksandra Bożek-Muszyńska i Ania Haracz oraz dwóch muzyków Marcin Bożek i Tomek Gadecki, którzy tworzą wspólnie zespół Olbrzym i Kurdupel.

kwi 25

czwartek, godz. 19:00

bilety 90 zł
ulgowy 80 zł
Kup bilet
cze 14

piątek, godz. 19:00

bilety 120 zł
Projekt składa się z dwóch duetów improwizujących - Aleksandra i Marcin to duet rodzinny (rodzeństwo) oraz Ania i Tomek. Nie jest to pierwsze spotkanie artystów. Ania i Tomek mają już na swoim koncie wspólne występy pod tytułem: Acoustic Body - Meditation.

Pomysł stworzenia wspólnego spektaklu powstał po festiwalu Body Space Festival, gdzie wszyscy się spotkali. Improwizacja, interakcja, intuicja i odkrywanie nowych sposobów współistnienia dźwięk  i ruchu. Artyści poszukują rezonansu pomiędzy ciałem tancerza a falami dźwiękowymi, które emitują muzycy i na odwrót.

Wykonawcy:
TANIEC

Anna Haracz
Twórczyni teatru KINO VARIATINO, niezależna tancerka, choreograf, nauczyciel jogi i medytacji. Z teatrem realizuje własne spektakle prezentowane na trójmiejskiej scenie offowej, festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i zagranicą. Dotychczas zrealizowała około 20 autorskich spektakli oraz brała udział w wielu projektach artystycznych. Jest absolwentką Państwowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu, specjalizacja taniec oraz posiada tytuł zawodowego tancerza wydawanego przez ZASP.

Aleksandra Bożek-Muszyńska
Tancerka, performerka, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Od 2007 roku związana z warszawskim teatrem Mufmi Anny Piotrowskiej. Autorka kilku solowych prac (m.in. Dystans, In brief. I know №Thing) i duetów (Coaching, Do you ...?, Day of the Performance), które były prezentowane na festiwalach w Polsce i za granicą (Węgry, Niemcy).Współautorka choreografii do projektu "Free.dom" powstałego w ramach programu AGON, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Jej solo "I know №Thing" zdobyło tytuł "The best solo" na międzynarodowym festiwalu Solo& Duo w Budapeszcie w styczniu 2014 roku. Aktualnie współpracuje również z Fundacją "Appendix" z Wiednia (Before It made us wild) oraz "PerForm" z Warszawy (Kalendarz Performatywnej Warszawy). Od kilku lat zafascynowana improwizacją w ruchu. Ostatnia praca Aleksandry Bożek-Muszyńskiej "Mandatum", powstała w ramach rezydencji artystycznej w Budapeszcie w styczniu 2015, zdobyła 3 nagrody na konkursie choreograficznym "3,2,1...TANIEC" w Krakowie.

MUZYKA
Olbrzym i Kurdupel
Duet improwizatorów, Marcina Bożka i Tomasza Gadeckiego.
Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nie skrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Nie skupiają swojej uwagi na budowaniu za wszelką cenę swej odmienności od istniejących gatunków, a w ręcz przeciwnie to emocjonalne podejście do gry sprawia że każdy koncert jest inny i zaskakujący nawet dla samych muzyków. Proces komponowania utworu jest tutaj tożsamy z jego premierowym i jedynym wykonaniem.
 Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule Frrrrr......    

7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem Six Philosophical Games. 15.02.2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu wydanej nakładem Kilogram Records. Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Kraowie i nosi tytół "WORK". Duet występował na kilku festiwalach midzy innymi "Jazz Jantar" w Gdańsku czy "Dzianie Się" w Olsztynie, gdzie otrzymał wyróżnienie. Muzycy od samego początku przyjęli konwencję swoich koncertów jako spektaklu dźwięku, obrazu, ruchu. Muzycy przez wiele lat wspólnych prób i eksperymentów wytworzyli swój własny świat muzyki improwizowanej, co ciekawe nie szukając odrębności czy inności za wszelką ceną ale raczej posługując się wieloma gatunkami, czerpiąc garściami z tego co przyczyniało się do indywidualnego rozwoju każdego z muzyków.

Organizator: DIITA (DANCE IS IN THE AIR)

Opinie

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim artystyczny: