• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Poruszenie

Spektakl "Poruszenie" jest unikatowym projektem, w formie spektaklu ruchomego, wciągającym widza w zmiksowany świat łączący taniec, teatr oraz obraz. Widz ma możliwość bliskiego, namacalnego obcowania ze sztuką, znalezienia się w przestrzeni spektaklu. Performance zagrany będzie przez młodych mistrzów, stanowiących mieszankę różnych zdolności, szaleńczo zamkniętych w jednym budynku.

kwi 14

niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
ulgowy 25 zł
kwi 25

czwartek, godz. 19:00

bilety 90 zł
ulgowy 80 zł
Kup bilet
Po zakończeniu spektaklu zapraszamy na bankiet oraz aukcję, dzięki której każdy będzie miał okazję przenieść cząstkę prawdziwej sztuki do swojego domu.

Rodzaj: Performance
Koncept: Magdalena Gabriel
Choreografia, scenariusz, reżyseria,
taniec: Magdalena Gabriel, Maciek 'Sheva' Mołdoch, Katarzyna Panek, Karolina Potakowska, Mateusz Janusz "Silny", Maciej Neczaj, Angelika Soboń, Milena Marczykowska, Maciej Nitka.

Obrazy: Maciej Nitka, Anna Dobrowodzka, Kasia Michałkiewicz-Hansen, Ewa Marczewska, Paweł Grzesik, Mateusz Łajewski
Zdjęcia: Michał Piskunowicz
Premiera spektaklu odbyła się w Sobotę, 26 lipca, godzina 20:00, "NOC SZTUKI".

Noc Sztuki jest wydarzeniem IV Światowego Zjazdu Gdańszczan, organizowanym w terminie 25-27.07.2014, który jednocześnie zbiegnie się w czasie z największym dorocznym gdańskim wydarzeniem miejskim, czyli Jarmarkiem Świętego Dominika. Jest to bardzo dogodny termin promowania wydarzeń organizowanych w Gdańsku ze względu na dużą ilość odbiorców, nie tylko z Trójmiasta, ale również napływających z całej Polski oraz z zagranicy.

Aukcja: Sopocki Dom Aukcyjny.

Spektakl zakończony będzie aukcją obrazów, które stanowią integralną część scenografii oraz fabuły spektaklu.

Patronat nad spektaklem "Poruszenie" objął Prezydent Miasta Gdańska.

Czym jest obraz bez poruszenia i czym żywa sztuka bez obrazu w pejzażu czasu? Artysta kontra człowieczeństwo w społeczeństwie. Szalony eksperyment próby zamknięcia sztuki w ramy... emocji??? Przecież zdają się być jej początkiem i końcem. Spektakl wystawiany w niekonwencjonalnej przestrzeni poza scenicznej. Maraton form artystycznych, w których wystąpią: teatr tańca, jazz, taniec współczesny, uliczny, Ameryki Południowej, malarstwo, grafika, rzeźbiarstwo, poezja, architektura, film. Serdecznie zapraszamy! Follow us!

Magdalena Gabriel
Założycielka i pomysłodawczyni Akademii Artystycznej. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku sześciu lat w Kaliningradzkiej Szkole Baletowej. Od dwunastego roku życia tańczyła w przeróżnych spektaklach i projektach zagranicznych.

Występowała w Teatrze Národní divadlo (Czechy), J.G Tajovskeho vo Zwolene (Słowacja), Lietuvos Nationalinis Operos Ir Baleto Teatras (Litwa).

Obecnie jest tancerką Sopockiego Teatru Tańca. Posiada międzynarodowe uprawnienia instruktorskie z tańca jazzowego. Ponadto jest instruktorem rekreacji ruchowej, fitness oraz nowoczesnych form gimnastyki. Ukończyła kurs instruktorski hip hop. Jako instruktor, trener i choreograf pracuje od ośmiu lat. Mimo ukierunkowania na techniką jazzową, stawia na wszechstronny rozwój taneczny.

Szkoliła swój warsztat m.in. u Luciano Di Natale, Matthew Tseng, Genevieve Dorion-Coupal, Jonathana Huor, Natalie Wagner, Emilito Herrery, Buddha Strretha, Brooklyn Terry, Mr Wiggles, Fabrice Labrana, Briana Green, Winston, Henry'ego Link, Thierry Thorane Verger, Katarzyny Kizior, Piotra Jagielskiego, Jacka Wazeliny, Pawła Michno, Kamy Akucewicz, Wojciecha Warszawskiego, Elwiry Piorun, Karoliny Kroczak, Marty Kudelka i wielu innych.

Dzięki miłości do tańca i sztuki Magda w magiczny sposób zgromadziła wokół siebie grono wszechstronnie utalentowanych ludzi, którzy nie tylko podzielają jej zainteresowania, ale są również jednymi z najlepszych instruktorów areny trójmiejskiej oraz międzynarodowej.

Maciek Mołdoch "Sheva"
Maciek, w świecie tanecznym znany bardziej jako Sheva swoje taneczne inspiracje rozwijał już w bardzo młodym wieku. Z biegiem lat poznał właściwą drogę rozwoju i bardziej zrozumiał istotę tańca, którym się zajmuje.

Jeden z najlepszych Popperów w Polsce i nie tylko. Sędzia zawodów międzynarodowych. Oprócz obranego kierunku rozwija się w różnych kierunkach tanecznych.

W marcu 2010 r. został współtwórcą Royal Family Poppers Crew, w tym samym roku dołączył także do składu Deep Side Cru.

Zaliczył już sporo udanych startów na zawodach w Polsce i zagranicą (King Of Europe 2013 2-gie miejsce popping, Sztokholm, Szwecja; Baltic Session 2012, I-sze miejsce popping, Talin, Estonia; Top 16 na Funkin Stylez 2011 i 2012, Niemcy Berlin i Dusseldorf; X-Step Dance Battle 2011; The Styles Crash 2011, I-sze miejsce popping, Rytm Ulicy 2011, I-sze miejsce popping ;).

Mateusz Janusz "Silny"
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Posiada kwalifikacje trenera personalnego. Jako jeden z pierwszych w Polsce zaczął trenować Xtreme Martial Art Trickz, który potocznie nazywany jest Trickingiem, łączący w sobie zarówno sztuki walki, akrobatykę i taniec.

Swoją przygodę ze sportem zaczął ponad 12 lat temu od kung fu oraz pływania, które trenował przez 6 lat. W tym czasie zaczął również trenować akrobatykę i FreeRun, czyli szybkie pokonywanie przeszkód, w jak najbardziej efektowny sposób. Wszechstronne umiejętności, coraz lepsze wyniki zawodów oraz chęć ciągłego rozwoju w 2005 roku poprowadziły go w stronę Xtreme Martial Art Trickz.

W swojej karierze współpracował z różnymi firmami, między innymi reprezentował barwy Asseco Prokom, jako pierwszy męski Cheerleader w Polsce, jako animator i trener firmy "Margot" oraz "Allegro", prowadząc zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych. Występował w spektaklach, jednocześnie biorąc udział w tworzeniu choreografii Akrobatycznego Teatru Tańca.

Karolina Potakowska
Karolina zaczęła trenować salsę w 2004 r. Umiejętności taneczne i trenerskie rozwijała pod okiem cenionych na scenie międzynarodowej tancerzy, choreografów oraz pedagogów tańca Moniki Grzelak i Przemysława Wereszczyńskiego. Swoją przygodę z tańcem zaczęła jako mała dziewczynka, uczęszczając na lekcje baletu i tańca nowoczesnego. W salsie zakochała się jako nastolatka.

Dzięki wytrwałości i pracowitości po kilku latach szkoleń i treningów została instruktorem tańca. Niejednokrotnie brała udział w licznych pokazach i animacjach, tańcząc dla wielkich firm i koncernów. Uważa, że bardzo ważna jest ciągła praca nad sobą, dlatego nieustannie rozwija swoje umiejętności. Uczestniczy w licznych kongresach i warsztatach, co daje jej możliwość prezentacji scenicznej oraz nauki u wspaniałych tancerzy salsy z całego świata m. in. Eddie Torres, Frankie Martinez, Griselle Ponce.

Zdobyła liczne tytuły między innymi Mistrzostwo Polski, Latin Show Teams mini formacja, Lublin 2011r.; v-ce Mistrzostwo Polski, Latin Show Teams formacja, Krajowe Mistrzostwa IDO, Lublin 2011r.; I miejsce na Mistrzostwach Polski, Tarnowo Podgórne 2010r.; I miejsce w kategorii Show Style, III Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Salsy, Wrocław 2009r. (Primavera Salsa Open); V-ce Mistrzostwo w kategorii "Salsa solo powyżej 15 lat" podczas II Otwartych Mistrzostw PTT Polski Południwo-Wschodniej w Disco Dance, Hip Hop i Tańcach Par 2009r.; I miejsce na turnieju "Primavera Salsa Open" 2009; v-ce Mistrzostwo Polski w kat. "Latin Show" podczas turnieju organizowanego przez federację IDO w 2008r.; III miejsce z formacją The Salsa Kings w kat. "Show Dance" podczas turnieju "Taniec kontra taniec" - Białogard 2007r.

Katarzyna Panek
Z pochodzenia Szczecinianka, z natury wszędobylska. Przygodę z tańcem zaczęła wiele lat temu, od dziecka wiedząc, że pójdzie właśnie w tę stronę. Szczególnym zamiłowaniem obdarowała hip hop dance oraz popping, ale rozwija się również w innych stylach, by czerpać inspirację i przełamywać ograniczenia. W poszukiwaniu właściwej drogi rozwoju jeździła po całej Polsce, a w 2013 roku przeprowadziła się do Trójmiasta, by tu kontynuować swoje działania.
Współzałożycielka jednej z najbardziej znanych ekip w Szczecinie - Be-Cause Crew (2011) oraz organizatorka eventów tanecznych w swym rodzinnym mieście.

Jako oficjalne sukcesy w tańcu uznaje III miejsce Hip Hop Crew (Groove Contest, 2012), I miejsce Hip Hop Solo (Poznań, Moves, 2013), udział w spektaklu tanecznym dla dzieci "Julian To Wiem" z grupą tańca współczesnego Kiosk Ruchu (2013), I miejsce Hip Hop Duety (Piła, Rytm Ulicy, 2014).

Do prywatnych osiągnięć zalicza własny rozwój i nieustające zainteresowanie tańcem. Taniec jest dla niej przede wszystkim odrębnym językiem i formą sztuki wartą doskonalenia. Wyznaje w nim tylko jedną zasadę "Nic nie muszę, mogę wszystko."

Angelika Soboń
Młoda, pracowita tancerka, która poszukując swojego stylu szkoli się w niemal wszystkich dostępnych jej stylach, zaczynając od hip hopu, a kończąc na tańcu współczesnym i balecie. Wciąż dąży do odnalezienia swojego własnego stylu, jednak najmocniej czuje się w dancehallu, który trenuje od 6 lat. Ponadto uwielbia scenę i pracę z kamerą, a przygodę z tańcem zaczęła już we wczesnym dzieciństwie angażując się we wszelkie możliwe formy zajęć tanecznych, co nie zmieniło się aż do dnia dzisiejszego.

Uczęszczała na zajęcia do najlepszych światowych choreografów takich jak Laura Edwards, Anthony Brown, Leroy Curwood, Rob Rich, Viki Cercek, Jermaine Brown, Brian Green oraz wielu innych zagranicznych i polskich tancerzy, którzy pomogli jej rozwinąć technikę, wiedzę oraz pasję. Jeżeli chodzi o naukę dancehallu, szkoliła się u takich gwiazd jak Shisha i Aaxia, Aya, czy Sonia Truszkowska i Ula Fryc. Mnogość i różnorodność warsztatów na które uczęszcza sprawiła, że jej zajęcia łączą w sobie elementy różnych technik oraz stylów, dzięki czemu nie zamykają się one do nauki podstawowych kroków, ale pozwalają na rozwój oraz dobrą zabawę.

Edukacja taneczna: Piotr Gałczyk (GaUą), Anna Jujka (YouYą) i Zofia Styn (Soffi), Iwona Szczembara, Mieszko, Michał Pawłowski, JERMAINE BROWN, Shaun Niles, Gigi Torres, Anthony Brown, Josepp GO, Wesley Messias, Jermaine Brown , Brian Green, Romeo Freedom Ballayan, Mariusz Grovid "Mario", FNF Summer Dance Intensive: Laura Edwards, Leroy Curwood, Candace Brown, Tony Czar, arah Fronteau "Shisha" i Magalie Gustav "Aaxia", Marty Kudelka, Winston Jean Charles, Viki Cercek, Rob Rich, Natalia Lala Konarska, Paulina Kędzior, Kacper Nowakowski, Tweet Boogie, Aya, Ivan Blackstock, Salas, Viki Cercek, Patryk Brdej.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
rezerwacja

Opinie

Sprawdź się

Czy istnieje specjalna osobna nagroda przyznawana tłumaczom zagranicznych dzieł?