• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Poroża sztuki - Dizajnerzy Atakują (1 opinia)

w każdą środę (od 17.04 do 24.04.2024), godz. 17:00 - 21:00

Gdańsk Nowy Port, Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny
kwi 20

sobota, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 350 zł
Poroża Sztuki - Dizajnerzy Atakują to cykliczne wydarzenie prezentujące zarówno prace wychodzące spod utalentowanych rąk, jak również promujące artystów rękodzielników, w szczególności studentów i absolwentów kierunków projektowych uczelni artystycznych z całej Polski.

Od 26 lipca do 17 sierpnia na przedprożach Gdańskiej Galerii Guntera Grassa będzie można zobaczyć i zakupić prace:
MISZEK

Tworzy z nieprzetworzonej wełny, przędzy i sierści zwierzęcia. I od serca. Czasami ze szmat i odzyskanych przedmiotów. Stara się ponownie wykorzystać jak najwięcej. "Zacząłem naprawdę słuchać wełny. Myślę, że zaczynam to rozumieć. Jej strukturę i złożoność. Proces tworzenia moich projektów to czysta przyjemność dla mnie. Lubię to. Lubię ciężką pracę, intensywność. Lubię moje negocjacje z wełną".

OM Jewellery
OM jewellery design to marka stworzona w 2011 roku przez projektantkę i jubilerkę Marię Ostrowską. Misją OM jest łączenie nowoczesnego designu oraz kunsztu sztuki złotniczej oraz promocja unikatowej, spersonalizowanej biżuterii jako małego dzieła sztuki w formie użytkowej. Kolekcje inspirowane są szeroko pojmowaną wolnością i dziką naturą. Każdy obiekt jest ręcznie wykonany z precyzją i radością tworzenia - tylko z etycznych materiałów.

UTULAK
Filc tworzony z pasją i sercem - rzeczy unikatowe i wygodne, wykonane starannie przy doborze najlepszych materiałów i narzędzi.

PRULLA
Agnieszka Baaske i Agnieszka Cybulska.
Duet od lat żyjący w symbiozie estetycznej.
Duet od lat uzupełniający się formalnie.
Duet od lat generujący urocze elementa.

BAMBAKI
Bambaki - małe tulaśniaki z wielkimi osobowościami nieustająco powstające w nieskończoności nowych form.

SALKA KOLOR
Artystka do swoich prac wykorzystuje wełny, sznurki, nici, włóczki, korale, szkło i kamienie. Tworzy biżuterię, czapki, szale, chusty, swetry, spódnice a także przedmioty dekoracyjne.

NO IDEA ART SOLUTIONS
Firma No Idea Art Solutions to firma, która proponuje szkolenia i konsulting z dziedziny visual merchandisingu dla firm i osób prywatnych oraz prowadzi zajęcia " kreatywne ręce " dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

FILCEM MALOWANE
Artystka maluje, filcuje, tka, szyje, wyplata... Sama projektuje i stara się, aby prace były dopracowane w każdym detalu. Spod jej rąk wychodzą doskonałe jakościowo unikaty o pięknych barwach i oryginalnych wzorach - "malowane filcem" jedwabne szale, torby, odzież, kwiaty...

AH DESIGN
Coś szytego, coś szydełkowego. Wydziergane lub wydarte z papieru. Dla małych i dużych, alternatywa dla plastikowego świata zabawek.

PĄ PĄ KIUIK / PROPAGANG
PąPą by Kiuik to polska ręcznie tworzona biżuteria cruelty-free & vegan. Udowadniamy, że może być puchato bez naturalnego futra. Kochamy zwierzęta!

DREMIENIE
Dremienie to drewniane kamienie. Kilkupłaszczyznowe drewniane bryły, które oprócz formy dekoracyjnej, posiadają cechy funkcjonalne: świecznik, lampka, nietypowy magnes lub zatyczka do butelek. Każdy z dremieni jest wyjątkowy: posiada inny kształt, różną wielkość oraz ilość płaszczyzn; mogą być malowane lub pozostać w formie surowej


Nowym elementem wydarzenia będzie szereg warsztatów otwartych skierowanych do każdego zainteresowanego. Wszyscy uczestnicy "Poroży Sztuki" są zobowiązani do przeprowadzenia autorskiego bezpłatnego warsztatu z udziałem publiczności, podczas którego będą przybliżać tajniki swego fachu.

Odbędą się m.in. warsztaty z zakresu :

- ceramiki z użyciem koła garncarskiego:

Warsztaty pokazowe / Dlaczego talerz jest okrągły ? / Grażyna Tomaszewska - Sobko
Wynalazek koła garncarskiego stanowi znaczący punkt na drodze rozwoju cywilizacji technicznej człowieka w dziedzinie wykonywania naczyń i narzędzi. Przed wynalezieniem i zastosowaniem koła garncarskiego naczynia gliniane wykonywano różnymi metodami i technikami; miały one jednak zdecydowanie niższą wydajność i dawały najczęściej produkt o gorszej jakości. Współczesne koła garncarskie są napędzane elektrycznie, jednak szybkość przy wolnych obrotach jest i tak zbyt duża do tego, aby wykonywać ornamentów stosowane dawniej (zygzaki, fale, falbanki). Powtarzalność kształtów powstających na kołach garncarskich jest w znacznym stopniu zależna od umiejętności manualnych garncarza. Warto więc poćwiczyć!

- decoupage na drewnie, płótnie i szkle:
Warsztaty w formie twórczej zabawy / Dekupaż - a co to ? / Barbara Peszkowska
Skierowane dla osób lubiących własnoręcznie tworzyć prezenty dla bliskich, ceniących oryginalny styl i unikatowe drobiazgi, chcących oderwać się od codziennej rutyny i puścić wodze fantazji.

- filcownictwo na sucho:
Warsztaty pokazowe Trzepanie misia / prowadzący: Misz Ajdacki
Zapoznanie uczestników - oglądających z procesem powstawania postaci z zastosowaniem technik filcowania na sucho i na mokro. Filcowanie jest jedną z najstarszych metod tworzenia tkanin, a wełna, z której filc powstaje, daje niesamowite możliwości tworzenia projektów nie tylko dwuwymiarowych, ale też różnego rodzaju form przestrzennych (ubrań, toreb, ptasich gniazd, kocich legowisk etc.). W trakcie warsztatów jednak skupimy się na misiu, który powstanie z naturalnej niefarbowanej owczej wełny.

- filcownictwo na mokro:
Warsztaty pokazowe / Utu - Lacze / prowadząca: Marlena Pisarczyk
Poznajemy zasady filcowania przestrzennego, oraz łączenia elementów, bez konieczności szycia z użyciem formy (kopyta szewskie). Warsztaty obejmują takie zagadnienia jak: przygotowanie formy, układanie wełny, moczenie-filcowanie, nakładanie na drewniane formy (kopyta szewskie), kształtowanie.

- dziergania na drutach i szydle:
Warsztaty z udziałem / Dzieje się / prowadzące: duet PRULLA
Zaproszenie chętnych do zapoznania się z szeroko pojętą materią dzianiny - przede wszystkim z podstawami dziania na drutach i szydle. Będziemy dziergać z wełny i taśmy bawełnianej. Nauczymy się robić czapkę, bransoletkę czy też kolorowy pompon.

- jubilerstwo:
Warsztat pokazowy / Dzikość serca / prowadząca : Maria Ostrowska
Pokażemy i opowiemy o tajnikach pracy jubilerki i zaprezentujemy jak powstają jej dzieła. Podczas zajęć będzie możliwość poznania różnych metali, kamieni i minerałów i tajników procesu twórczego inspirowanego dziką naturą.

Oprócz warsztatów planujemy ekspozycję zewnętrzną, związaną z retrospektywną prezentacją wydarzeń organizowanych przez Gdańską Galerię Miejską w przeciągu ostatniego roku. Będzie również możliwość zapoznania się z szeregiem wydawnictw galerii.

Opinie (1)

  • warsztaty

    Propozycje warsztatów są interesujące, ale dlaczego ani tu, ani tym bardziej na stronie Galerii nie podano w jakich dniach i godzinach się one odbywają?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Sołdek jako statek-muzeum zacumowany jest na stałe...?