• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Motława Flow

22 marca - 9 czerwca 2024

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł
Motlawa Flow to jednodniowe wydarzenie: warsztaty, akcje performatywne, koncerty, kuratorowane spływy kajakowe, rozmowy rzeki, odbywające się wzdłuż rzeki Motławy. Na nabrzeżu pomiędzy mostami Zielonym i Krowim (w okolicy Gdańskiej Galerii Miejskiej 2). Miejscem centralnym całego wydarzenia jest galar Solny, zacumowany na Motławie, będący sam w sobie rezydencją artystyczną na wodzie, która rusza z Gdańska do Krakowa jako Płynący Festiwal Sztuk pod Prąd.

koncerty w Trójmieście


Rozmowy Performatywne:
14.00 Księga Wisła. Krótkie historie z rzeki - Ewa Cieplewska o współżyciu z rzeką Wisłą.
Projekcja filmu Grzegorza Wierzchowskiego Vistula Veneti, 2010.
15.00 Amaurosis to tytuł rozmowy, którą przeprowadzi Elisabeth Molin. Treść nawiązuje do niewidoczności, ciemności i granic wizji. Całość łączy w sobie opowiadania, fakty, muzykę i ruch.
16.00 Jonny Briggs poprowadzi rozmowę z publicznością oraz warsztaty z rysunku dotyczące błędów i tajemniczości, które obecnie organizuje w Tate Modern w Londynie.

Akcje performatywne:
14.00 - 18.00 Eva Vermandel w ramach projektu FLOW zaprosi chętnych uczestników do swojego pokoju hotelowego, w którym każdy będzie mógł wziąć prysznic, w taki sposób w jaki będzie tego chciał: w ubraniu, w bieliźnie lub nago - byle nie w stroju kąpielowym. Eva Vermandel w trakcie tych kąpieli wykona każdemu z uczestników portret.
18.00 Flow Food. Rytm wody - Kola Śliwińska. Performans kulinarny na łodzi. Gotowanie w rytmie wody, związane z kuchnią pięciu przemian. Idea dzielenia się i wymiany darów. Publiczność, która w tym performansie zechce wziąć udział może przynieść ze sobą jakiś dar, przedmiot z kręgu rzeczy naturalnych (muszle, kamienie), artykuły spożywcze, pieniądze. Dzielimy się, wymieniamy, razem uczestniczymy w rytmach i przekazujemy myśli, rozmawiamy z istotami natury.
18.00 - 19.00 Performans Anny Tkaczyk / Prezentacja performatywnego obiektu na galarze Solny: OBV Agnieszka Brzeżańska

Kuratorowana wycieczka kajakowa:
14.00 - 18.00 Muzealne biuro wycieczkowe organizuje spływ kajakowy Na tropie Żabiego Kruka. Legendy głoszą o dwóch różnych genezach powstania nazwy Żabi Kruk. Jedną z nich jest historia o młodzieńcu zamienionym w kruka i strąconym do żabiego błotka, druga zaś opowiada o pannach lekkich obyczajów i ich klienteli. Muzealne Biuro Wycieczkowe wpadło na kolejny trop dotyczący tajemniczej nazwy. Okazuje się, że odkryto niedawno ślady podwodnego potwora, który zamieszkuje okoliczne wody. Spływ kajakowy Na tropie Żabiego Kruka poświęcony jest historii zagadkowego stwora.
Spływ na trasie: GGM2 - Żabi Kruk, czas trwania 1h.
(więcej informacji tel: MBW 509.586.668)

Warsztaty:
14.00 -18.00 Warsztat edukacyjny Mariki Szewczyk i Kamila Kuitowskiego (Fundacja Razem Pamoja), Pływające zabawki z rzeczy znalezionych. Warsztaty dla dzieci i dorosłych z samodzielnego wykonywania zabawek i pływających przedmiotów ze śmieci i rzeczy znalezionych.
16.00 - 17.30 Zrób to sam, albo dzisiaj, warsztaty Ewy Ciepielewskiej z druku szablonem.

Koncerty:
20.00 Joanna Duda
21.00 Anna Zaradny koncert muzyki eksperymentalnej Octopus (video), Go Go Theurgy kompozycja z najnowszego albumu.

Ponadto/Całodniowa wystawa w plenerze:
- Kenijski żagiel z worków po ryżu malowanych przez uczniów z Mathare Valley w 2014, Nairobi, Kenia (Fundacja Razem Pamoja)
- Projekcja filmów super 8 z Mathare slum, Bartosz Przybył-Ołowski (Fundacja Razem Pamoja)
- Prezentacja pocztówek Fundacji Razem Pamoja oraz kolekcji VOLANS
- Projekcja filmu Evy Vermandel oraz Aidana Gillena The Sea is Always Fluid, 2011
- Projekcja wybranych filmów Jonnego Briggsa

Opinie

Sprawdź się

W 2012 roku Gdańsk był jednym z gospodarzy: