Siatkówka od piątku do poniedziałku

10 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Tak wyglądała Ergo Arena, kiedy wypełniły ją w połowie dzieci z pomorskich szkół uczące się języka kaszubskiego. Ponownie pojawią one na trybunach tego obiektu w poniedziałek. Tak wyglądała Ergo Arena, kiedy wypełniły ją w połowie dzieci z pomorskich szkół uczące się języka kaszubskiego. Ponownie pojawią one na trybunach tego obiektu w poniedziałek.

Lotos Trefl wybiera się w sobotę do Bydgoszczy. Natomiast Atom Trefl powróci na jeden mecz do Ergo Areny, a z trybun siatkarki wspomoże około 4 tysięcy dzieci z pomorskich szkół uczących się języka kaszubskiego. Rewanżowy mecz play-off w II lidze rozegrają siatkarze II-ligowego GKS Stoczniowca Gdańsk. Natomiast w Zespole Szkół Energetycznych odbywa się ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski kadetek.

PLUSLIGA SIATKARZY. Łuczniczka Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk, sobota, godz. 17

W środku tygodnia PlusLiga siatkarzy grała 25. kolejkę. Na boisko nie wyszli jednak zawodnicy Lotosu TreflA. Mecz z GKS Katowice rozegrali bowiem awansem już w styczniu. Przegrali wówczas na wyjeździe 2:3.

NIERÓWNY LOTOS TREFL ZDOBYŁ W KATOWICACH TYLKO PUNKT

W grze o siódmą pozycję pomógł żółto-czarnym zespół z Warszawy. ONICO AZA Politechnika pokonała u siebie Cerrad Czarnych Radom 3:1. Do tego szóstemu w tabeli Cuprum Lubin punkty urwał Jastrzębski węgiel, który wygrał 3:2. Zwyciężył jednak także MKS Będzin, który zajmuje dziewiątą pozycję i traci obecnie do ósmego Lotosu Trefla 4 pkt. Do końca rundy zasadniczej zostały cztery kolejki.

W MECZU Z JASTRZĘBSKIM PUNKTU NIE PRZYNIÓSŁ NAWET DOBRY BLOK LOTOSU TREFLA

Pierwsza z nich odbędzie się w weekend. Gdańszczanie zagrają na wyjeździe z Łuczniczką, która ucieka przed przedostatnią pozycją. A gdańszczanie są po niezłym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem, które jednak przegrali w Ergo Arenie 1:3.

- Chcieliśmy zrewanżować się Jastrzębskiemu za porażkę w pierwszym spotkaniu, w którym jednak udało się nam zdobyć punkt. Niestety przegraliśmy 1:3, choć mogło to się inaczej skończyć. Zabrakło nam nieco szczęścia w końcówkach setów. Nie mamy problemów z motywacją, ponieważ na boisku graliśmy z Jastrzębskim jak równy z równym. Dlatego kibice na pewno są zadowoleni po tym spotkaniu. Nasi może trochę mniej, ale teraz jedziemy do Bydgoszczy, żeby stamtąd przywieźć trzy punkty - mówi Damian Schulz, atakujący Lotosu Trefla.
ORLEN LIGA SIATKAREK. Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka, poniedziałek, godz. 18, Ergo Arena na Placu Dwóch Miast na granicy Gdańska i Sopotu. Bilety: 2, 10, 15 zł

KAROLINA GOLIAT O POZYTYWNYM PATRZENIU W PRZYSZŁOŚĆ

W poniedziałek, na mecz z Polskim Cukrem Muszynianką przeniosą się do Ergo Aren siatkarki Atomu Trefla. Po raz drugi w historii na spotkanie Atomówek zawita ogromna grupa dzieci z pomorskich szkół, uczących się na co dzień języka kaszubskiego. W ubiegłym sezonie na finałowe starcie z Chemikiem Police dotarło 99 autokarów, którymi przyjechało 4 006 młodych Kaszubów. Wielu z nich po raz pierwszy zagościło wówczas na siatkarskim widowisku. Na poniedziałkowym meczu z Polskim Cukrem Muszynianką spodziewana jest jeszcze większa liczba widzów. Ich udział w meczu związany jest y uczestnictwem w konkursie plastycznym Aktywne Kaszuby, współorganizowanym przez Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Prócz nich na trybunach zasiądą oczywiście również ci kibice Atomówek, którzy wspierają je również podczas pozostałych meczów Orlen Ligi. Łącznie liczba widzów może więc przekroczyć 5 000.

PONAD 4 TYS. WIDZÓW NA MECZU ATOMU TREFLA

Jak gra się przy takiej publiczności wie w Atomie Treflu m.in. Magdalena Damaske, która uczestniczyła we wspomnianym finałowym meczu z Chemikiem, który z trybun obserwowało 8 558 kibiców.

W 2016 ROKU KIBICE ATOMU TREFLA USTANOWILI REKORD ORLEN LIGI

- Wiele razy grałam w Ergo Arenie, oczywiście, to wspaniała hala, stworzona do wielkich widowisk sportowych. Ubiegłoroczny mecz z Chemikiem był jednak wyjątkowym przeżyciem, nie tylko ze względu na stawkę tamtego spotkania, ale przede wszystkim na niesamowitą atmosferę. Oczywiście ogromny wpływ na to miały tysiące dzieci, które wspierały nas nawet nie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego, ale także w czasie rozgrzewki, czy w przerwach. Klimat na widowni podobny był do tego, jaki znamy z meczów rozgrywanych w Japonii. Żywiołowe i pełne pasji wsparcie od najmłodszych dodawało nam skrzydeł w walce o kolejne punkty. Wtedy nie udało się wygrać, ale mamy nadzieję, że tym razem doping kaszubskich dzieci pozwoli nam zwyciężyć w tym arcyważnym spotkaniu - mówi kapitan Atomu Trefla.
Po drugim secie spotkania Atomu Trefla z Polskim Cukrem Muszynianką zmierzony zostanie poziom natężenia dźwięku w kilku punktach Ergo Areny, po czym dowiemy się, jak wielki hałas są w stanie stworzyć sympatycy Atomówek.

II LIGA MĘŻCZYZN. GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz - GKS Stoczniowiec Gdańsk, sobota, godz. 18

Rewanżowy mecz ćwierćfinału play-off w II lidze zagrają w sobotę siatkarze Stoczniowca. W pierwszym starciu ulegli na własnym boisku Orłowi Międzyrzecz 2:3 (26:24, 22:25, 20:25, 29:27, 15:17). Spotkanie w Gdańsku było bardzo zacięte. Dwa sety oraz tie-break kończyły się grą na przewagi. Jeżeli Stoczniowcowi uda się wygrać 3:0 lub 3:1 wtedy to on awansuje do półfinału. W przypadku wygranej 3:2 będziemy mieli złotego seta. Każda wygrana rywali daje im awans. Warto dodać, że poprzedni mecz był trzecim w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami, który kończył się po tie-breaku. Stoczniowiec wygrał w nich raz.

Pozostałe mecze trójmiejskich drużyn
Turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski kadetek, Zespół Szkół Energetycznych przy ul. Reja 25 w Gdańsku