• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Choroby wewnętrzne

Z niecierpliwością czekamy na otwarcie wystawy Jay Pop (Jacka Wielebskiego) i Kuby Zająca. Będzie szokująco, kontrowersyjnie i nieprzyjemnie. Kto powiedział, że zawsze ma być miło? Na pewno nie Wielebski i Zając. Po tej wystawie nic już nie będzie takie samo.

2 - 30 kwietnia 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

26 października 2023 - 1 września 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
Artyści piszą o niej tak:
Prezentowana wystawa jest wywołana bieżącą sytuacją społeczno-polityczną. Posługując się symbolami ze zbioru religii, historii, polityki i popkultury próbujemy opisać symptomy groźnych chorób wewnętrznych. Niektóre obrazy mogą być odczytywane poza kontekstem polityki polskiej, dlatego że duża część tego gówna jest gównem uniwersalnym i międzynarodowym. Jednak w Polsce choroba przybiera gwałtowny i szczególnie dla nas dotkliwy przebieg. Nie zależy nam na grzecznym zabraniu głosu w dyskusji, bo to co wskazujemy uważamy za jednoznacznie złe. Wyrażamy zatem sprzeciw wobec działań konkretnych polityków i hierarchów Kościoła a także grup społecznych skupionych wobec szkodliwych idei. Tak jak oni nie bawimy się w uprzejmości i kurtuazję. Nie posługujemy się wysublimowanymi metaforami, nie przemycamy naszych opinii za pomocą subtelnych środków. Jesteśmy wściekli i niemili i taka też jest nasza sztuka.

Jay Pop - wł. Jacek Wielebski - trójmiejski grafik i muralista, absolwent gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, na co dzień tworzący i pracujący w Gdyni. Założyciel i członek Stowarzyszenia Traffic Design. Na co dzień związany z działaniami w przestrzeni publicznej

Kuba Zając, wybitny artysta sztuk wizualnych, urodzony w Gdańsku, zawodowo związany z Trójmiastem. Niezmiennie inspirują go wschody i zachody słońca, feminizm, życie natura i popkultura. Swoje elitarne dzieła sztuki tworzy w duchu postmodernizmu. Najchętniej bierze udział w wystawach zbiorowych.

Opinie

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?