• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Chopin & Scriabin w stoczni

Subtelność dwóch artystek i surowa stocznia - fuzja skrajności zaprojektuje wieczór 23 czerwca w studiu fotograficznym Studio Stocznia. Zapraszamy na krótki koncert muzyki poważnej połączony z baletem. Performance bardzo miły dla oka i ducha.

Po 20 minutowym występie DJ i bezpretensjonalne spotkanie towarzyskie przy lampce prosseco. W tle ciężkie i wyniosłe żurawie, odgłosy szlifowania kadłubów i zapach żelaza wymieszane z wysublimowaną energią dwóch kobiet.
Dwóch pięknych kobiet.

Zapraszamy na koncert i afterparty.

Mijsce eventu: https://www.facebook.com/Studio-Stocznia-276181242549477/

Luiza Maria Sobkowiak

Pianistka, urodzona 14 września 1989 w Koszalinie.

Studiowała grę na fortepianie w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Waldemara Wojtala oraz Management Artystyczny na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest doktorantką w klasie fortepianu w macierzystej Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Doskonaliła swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich Diny Yoffe, Krzysztofa Jabłońskiego, Andrzeja Jasińskiego, Ivana Klanskiego, Alberto Nosé, Jean Marc'a Luisady, Jeffrey'a Swann, Jerome Rose, Borisa Petrushanskiego, Piotra Palecznego, Katarzyny Popowej-Zydroń.

W latach 2000-2011 była laureatką wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, została m.in. zwyciężczynią Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznych w Wiedniu, laureatką nagrody specjalnej na 69 Międzynarodowym Konkursie Steinway w Hamburgu, laureatką II nagrody i Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie im. R.Szczedrina w Moskwie, zwyciężczynią i laureatką nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie im. A.Salieri w Legnago, Włochy. Ponadto została laureatką Estrady Młodych i nagrody im. J.Waldorffa na 45 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Luiza Sobkowiak koncertowała w Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Rosji oraz Stanach Zjednoczonych. Jako solistka grała z Filharmonią Koszalińską, Filharmonią Bałtycką oraz Polską Filharmonią Kameralną pod batutą m.in. Sławomira Chrzanowskiego i Ernsta van Tiel.

Jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Ministerstwa Kultury, Genewskiego Towarzystwa Chopinowskiego, Festiwalu Pianistycznego IKIF w Nowym Jorku oraz Prezydenta Miasta Gdańsk.

EWA KRUCZEK
Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Obecnie studiuje pedagogikę baletową na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Karierę sceniczną, jeszcze jako dziecko, rozpoczęła biorąc udział w widowiskach baletowych pod tytułem "Królwna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków" "Don Kichote" "Bajadera" oraz "Romeo i Julia".

Po ukończeniu szkoły w 2001 roku rozpoczęła pracę w Operze Bałtyckiej, tam zdobyła doświadczenie artystyczne oraz uczestniczyła w innych niezależnych projektach. Tańczyła w spektaklach klasycznych i współczesnych takich jak: "Romeo i Julia", "Giselle", "Don Kichote", "Piotruś i Wilk", "Abalecadło", "Mane Tekel Fares", "Fantazja Polska", "Edith", "Tango Live" oraz wiele koncertów Sylwestrowych. Zatańczyła również Grand Pas de Deux z "Don Kichota" oraz Ostatni Walc w choreografii Romana Komassy na Gali z okazji Dnia Tańca. Wzięła udział w festiwalu sztuki nowoczesnej w Kassel w Niemczech tańcząc w spektaklu "Wspomnienie" Romana Komassy. Współpracowała również z teatrem w Niemczech przy operze "Adriana Lecouvreur". Natomiast w Operze Bałtyckiej brała udział w takich operach i operetkach jak: "Carmen", "Straszny Dwór", "Rigoletto", "Faust", "Księżniczka Czardasza", "Wesoła Wdówka", "Baron Cygański".
Założyła Szkołę Tańca Pasja, której wychowankowie zdobyli wiele sukcesów na konkursach oraz festiwalach tanecznych. Dwukrotnie wyreżyserowała spektakl "Dziadek do Orzechów" z udziałem pięćdziesięciorga swoich uczniów.

Po koncercie zagra Dj Kajko

Opinie

Sprawdź się

Czy obecnie działające Muzeum Miasta Gdyni jest pierwszym w historii tego miasta?