Wiadomości

stat

Biografia Anny Przybylskiej w księgarniach po wakacjach

Choć Anna Przybylska była jedną z gwiazd polskiej popkultury, nigdy nie pozbyła się prostoty i skromności, która zjednała jej rzesze fanów.
Choć Anna Przybylska była jedną z gwiazd polskiej popkultury, nigdy nie pozbyła się prostoty i skromności, która zjednała jej rzesze fanów. fot. Kasia Jędrzejewska/galeria trojmiasto.pl

Gratka dla wszystkich tych, których poruszyła historia życia pochodzącej z Gdyni aktorki Anny Przybylskiej. 27 września ukaże się jej pierwsza biografia, autoryzowana przez rodzinę. Autorami są trójmiejscy dziennikarze.Książkę można już kupić w przedsprzedaży za 34,99 zł. Wysyłka nastąpi po 27 września.
Książkę można już kupić w przedsprzedaży za 34,99 zł. Wysyłka nastąpi po 27 września. mat. prasowe
Opowieść oparta jest na rozmowach z rodziną artystki oraz kilkudziesięcioma osobami ze świata kina, głównie aktorami i reżyserami, którzy przez lata pracowali z Anną Przybylską, od jej debiutu w "Ciemnej stronie Wenus" (1997), przez "Złotopolskich", "Sezon na leszcza" po "Bilet na księżyc" (2013), w którym stworzyła swoją ostatnią kreację aktorską.

- Długo nie zgadzałam się na tę publikację, wszystko było jeszcze zbyt świeże - wspomina Krystyna Przybylska, matka aktorki. - Raz jedyny udzieliłam wywiadu, który ukazał się w "Wysokich Obcasach". Po raz pierwszy pomyślałam wtedy, że może warto, by ludzie, którzy kochali moją córkę - a dowody tego uczucia spotykają mnie do dzisiaj - zachowali w pamięci obraz takiej Ani, jaką była naprawdę. Nie ten wykoślawiany w szukających często taniej sensacji mediach, ale prawdziwy. Taki, który mogą znać tylko najbliżsi. I że chciałabym móc taką książkę dać w prezencie wnukom.
- Dziękujemy za zaufanie kilkudziesięciu osób, które zgodziły się z nami spotkać i powspominać Anię - wielkich aktorek, wielkich aktorów, wielkich reżyserów... Ale największe podziękowania - dla rodziny Ani i jej przyjaciół, ludzi, dzięki którym poczuliśmy się częścią rodziny. To niebywałe uczucie i przeżycie, absolutnie wyjątkowe w skali naszej wieloletniej pracy w tym zawodzie - podkreślają autorzy biografii, Maciej DrzewickiGrzegorz Kubicki, na co dzień dziennikarze trójmiejskiego oddziału Gazety Wyborczej (której właściciel jest wydawcą książki). W swoim dorobku mają już m.in. biografię Dariusza Michalczewskiego.
Anna Przybylska pochowana jest w grobie rodzinnym na cmentarzu na Oksywiu.
Anna Przybylska pochowana jest w grobie rodzinnym na cmentarzu na Oksywiu. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Anna Przybylska miała rzesze fanów, nie tylko ze względu na swój dorobek filmowy czy telewizyjny, ale i osobowość. Była życzliwa, prostolinijna i skromna. Była matką trójki dzieci, które zawsze stawiała na piedestale i opiekę nad którymi stawiała przed swoją karierą zawodową.

Polacy kibicowali jej w trwającej wiele miesięcy walce z chorobą nowotworową, a gdy już tę walkę przegrała, apelowali o postawienie jej pomnika w rodzinnej Gdyni. Na apel rodziny, by każdy, kto chce złożyć kwiaty na jej grobie, ofiarował datek na gdyński hospicjum, tłumnie odpowiedzieli za to jej fani. Uzbierało się ponad 200 tys. zł.

Anna Przybylska zmarła na nowotwór trzustki 5 października 2014 roku.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (66)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

24

sierpnia

Jazz Jam Session Sopot, Smak Morza

24

sierpnia

Monika Graczyk - malarstwo Gdańsk, Glaza Expo Design

25

sierpnia

60. Międzynarodowy Festiwal... Gdańsk, Katedra Oliwska

Rozrywka

Za nami coraz lepszy Jarmark św. Dominika
Za nami coraz lepszy Jarmark św. Dominika

Kulinaria

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: koncerty, festiwale i zabawa w plenerze
Planuj tydzień: pomysły na koniec wakacji