Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na kolejną edycję Aukcji Dzieł Sztuki, która odbędzie się 15 sierpnia w naszej sopockiej galerii! W naszej ofercie zgromadziliśmy 148 pozycji autorstwa najlepszych polskich i zagranicznych artystów, należących do prawdziwej plejady przedstawicieli i twórców najważniejszych kierunków oraz ugrupowań artystycznych XIX i XX wieku.
Podobne wydarzenia
23 - 29 marca 2024, godz. 18:00
Wart uwagi jest również stonowany kobiecy akt na tle wzburzonego morza Feliksa Michała Wygrzywalskiego (poz. 9, cena wywoławcza 11 000 zł). Na liście naszych aukcyjnych dzieł znalazły się aż dwa obrazy autorstwa malarza żydowskiego pochodzenia - Leopolda Pilichowskiego, z przedstawieniami żydowskich świąt: są to Święto Jom Kippur (Dzień Pojednania) z 1906 roku (poz. 17, cena wywoławcza: 250 000 zł) oraz Żydzi podczas Święta Namiotów (Sukot) (poz. 19, cena wywoławcza: 85 000 zł). Miłośnikom konnym przedstawień możemy zaproponować prace Jerzego Kossaka (poz. 30, cena wywoławcza: 5 000 zł), Władysława Chmielińskiego (poz. 31, cena wywoławcza: 9 500 zł) czy Leszka Piaseckiego (poz. 43, cena wywoławcza: 3 800 zł). Niewątpliwym unikatem jest obraz Henryka Baranowskiego z widokiem na Gdynię (poz. 88, cena wywoławcza: 8 000 zł). Zachwycające są prace artystów współczesnych, takie jak Martwa natura Jerzego Nowosielskiego (poz. 124, cena wywoławcza: 80 000 zł), Stworzenie świata Witolda Pałki (poz. 108, cena wywoławcza: 6 600 zł) czy Putto Eugeniusza Markowskiego (poz. 112, cena wywoławcza: 33 000 zł). W naszej ofercie znalazły się również rzeźby Ryszarda Stryjca (poz. 127, cena wywoławcza: 6 000zzł)i Igora Mitoraja (poz. 128, cena wywoławcza: 27 000 zł). Prawdziwym rarytasem dla miłośników twórczości Wojciecha Kossaka może się okazać srebrna papierośnica należąca do samego artysty (poz. 148, cena wywoławcza: 11 000 zł).
3
Zygmunt Menkes
(1896 Lwów - 1986 Riverdale, NY)
Mniszka, 1921 r.
pastel, tektura, 60 × 42,5 cm
sygn. i dat. p. g.: JMenkes /921.
cena wywoławcza: 8 000 zł
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
4
Stanisław Wyspiański
(1869 Kraków - 1907 tamże)
Drzewa (rysunek dwustronny)
ołówek, 34 × 21 cm
opisany u dołu: rys. Wyspiański (na
rysunkach z pługami)
na odwrocie rysunki radeł wiejskich
po prawej napis: JERZY PANEK KUPIŁ
OD ADAMA CHMURSKIEGO, WNUKA
ARTYSTY, SPIS 11. I .2001
Pochodzenie:
Kolekcja rodziny artysty.
Kolekcja malarza Jerzego Panka.
cena wywoławcza: 3 400 zł
estymacja: 26 000 - 40 000 zł
12
Mojżesz Kisling (1891 Kraków - 1953 Sanary-sur-Mer) Pejzaż z Sanary-sur-Mer, 1951 r. olej, płótno, 60 × 73 cm sygn. i dat. l. d.: Kisling 1951 na krośnie nalepki: z Galerii Drouant- -David w Paryżu, Musée du Petit Palais z Genewy, maszynopis: DON D'ARTHUR RUBINSTEIN 1984 , M.KISLING z numerem: 76, okrągła: H.GERFAUD(...) Paris, INTERNATIONAL ART TRANSPORT (...) PARIS oraz maszynopis z tytułem pracy i wymiarami Pochodzenie: - Galeria Drouant-David, Paryż - Kolekcja Arthur Rubinstein, Los Angeles - Musée du Petit Palais, Genewa - Kolekcja prywatna, Francja - Kolekcja prywatna, Polska Wystawiany: Kisling. Ibaraki, Muzeum d'art Moderne, 1.01-1.06.2007, Yokohama, Sogo Museum 26.06- 8.08.2007 Kitakyushu Municipal Museum, 1.09-8.10.2007 Fuchu, Fuchu City Art Museum of Art, 13.10-18.10.2007 Nagoya, Matsuzukaya Museum 23.10-24.12.2007 Reprodukowany: Jean Kisling, Henri Troyat, Wyd. Jean Kisling, Tom 2, 1982, nr XXIV, str. 254. Millon & Associes - Matsart, Paris & Jerusalem, International Fine Art Summer Auction, 2011, poz. 120 cena wywoławcza: 350 000 zł estymacja: 430 000 - 500 000 zł
17
Leopold Pilichowski (1869 Piła - 1933 Londyn) Święto Jom Kippur (Dzień Pojednania), 1906 olej, płótno, 44 × 58 cm sygn. i dat. p. d.: Leop. Pilichowski/Łódź 1906 na odwrocie nalepka z Gemeentemuseum w Hadze (1922 r.) Wystawiany: Fragmented Mirror, Exhibition of Jewish Artist's, Galeria Antyków i Sztuki Współczenej, Berlin, 1907 Gemeente Museum, Haga (depozyt z 1922 r.) Fragmented Mirror, Exhibition of Jewish Artist's, Berlin, 1907, Muzeum Sztuki, Tel Aviv, 16 czerwca -29 października 2009 Reprodukowany: Fragmented Mirror, Exhibition of Jewish Artist's, Berlin, 1907, katalog wystawy, (oprac. kurator wystawy: Ida Batsheva Goldman), Muzeum Sztuki, Tel Aviv, 16 czerwca - 29 października, 2009, poz. 118, str. 63 cena wywoławcza: 250 000 zł estymacja: 350 000 - 400 000 zł
30
Jerzy Kossak
(1886 Kraków - 1955 tamże)
Powrót spod Moskwy, 1945 r.
olej, płyta, 35 × 50 cm
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak/1945
na odwrocie napis: Stwierdzam autentycz/
ność tego obrazu/Jerzy Kossak oraz
okrągła pieczęć Jerzego Kossaka
cena wywoławcza: 5 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
88
Henryk Baranowski
(1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)
Gdynia, 1988 r.
olej, płyta, 37 × 57 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski / GDYNIA
na odwrocie autorska pieczątka oraz
napis: H.BARANOWSKI/GDYNIA 1988 r.
cena wywoławcza: 8 000 zł
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
124
Jerzy Nowosielski
(1923 Kraków - 2011 tamże)
Martwa natura
olej, płótno, 46 × 68 cm
opisany na odwrocie: J. NOWOSIELSKI
cena wywoławcza: 80 000 zł
estymacja: 110 000 - 120 000 zł
128
Igor Mitoraj
(1944 Oederan - 2014 Paryż)
Perseusz, 1988 r.
brąz patynowany, kamienna podstawa
wys. 48,5 cm (z postumentem)
sygn. u dołu po prawej stronie: MITORAJ
z tyłu nr serii i nakład: D 375/1000 HC.
Do rzeźby dołączone potwierdzenie
autentyczności z podpisem autora.
Reprodukowany w:
Igor Mitoraj. Sculpture, [wyd.] Art-Objet,
Paris 1988, s. 139
cena wywoławcza: 27 000 zł
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
148
Papierośnica Wojciecha Kossaka 1933 r.
srebro wewnątrz złocone, p. "2" (0,875),
złota paleta, w.152 g wym.: 11 × 7,5 × 1 cm
złota paleta malarska zdobiona szafirem,
brylantem, szmaragdem, kwarcem
migdałowym; wewnątrz rytowana dedykacja:
Kochanemu Mistrzowi/i Koledze
Pułkowemu/ w dowód wdzięczności/23 IV
33 r. Głogowski; na złotej palecie napis:
Wielkiemu Artyście od J.K, 19 23/ IV 33
cena wywoławcza: 11 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł